Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Projekty dla parku Woźniców i parku Bonarka – wystawa

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza we wtorek, 30 maja, o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „Krajobraz o którym marzysz” . Wydarzenie odbędzie się w pasażu Centrum Handlowego M1 (al. Pokoju 67). Wystawa jest prezentacją projektów dla parku Woźniców i parku Bonarka. Projekty zostały stworzone przez studentów architektury krajobrazu Politechniki Krakowskiej.

Park Woźniców to niezagospodarowany teren zieleni na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny o częściowo nieuregulowanej strukturze własnościowej działek, których regulacja pozwoli w przyszłości w całości zagospodarować teren i w efekcie utworzyć jeden z najdłuższych w Krakowie parków o powierzchni ok. 19,3 ha. Głównym celem projektu będzie utworzenie tzw. zielonego korytarza łączącego park Lotników Polskich z Łąkami Nowohuckimi, zgodnie z obowiązującymi dokumentami planistycznymi, w tym m. in. miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny Łęg”.

Park Woźniców składa się z części zachodniej i wschodniej. W części wschodniej na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie opracowywana jest koncepcja zagospodarowania terenu w ramach zadania „Park Woźniców w Czyżynach” (kolor zielony) oraz projekt budowlany w ramach projektu budżetu obywatelskiego „Plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu-ścieżka zdrowia” (kolor niebieski).

Projekty dla parku Woźniców i parku Bonarka, Wystawa przy M1

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Stuch
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-29
Data aktualizacji: 2023-05-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź