Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkanie w dzielnicy Czyżyny – program Budowy Infrastruktury Sanitarnej

Dziś, 7 czerwca, o godz. 17.00 odbędzie się kolejne ze spotkań dotyczące programu Budowy Infrastruktury Sanitarnej BIS. Andrzej Kulig – zastępca prezydenta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa, Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny zapraszają mieszkańców na dyskusję do świetlicy Stowarzyszenia Kulturowo-Oświatowego „Łęg” przy ul. Na Załęczu 1a, która rozpocznie się o godz. 17.00.

Fot. pixabay.com

Program Inwestycyjny Budowa Infrastruktury Sanitarnej (BIS) powstał z myślą o mieszkańcach i jest głównym elementem polityki inwestycyjnej Wodociągów Miasta Krakowa. Został przyjęty przez Radę Miasta Krakowa 7 lutego 2018 roku.

Celem odbywających się spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic Krakowa, jest identyfikacja aktualnych potrzeb społeczności lokalnej w zakresie dostępności infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej.

W latach 2018-2022 Wodociągi Miasta Krakowa w ramach Programu BIS w dzielnicy Czyżyny zrealizowały zadania inwestycyjne na łączną kwotę 2,3 mln zł. W tym czasie powstało 470 mb nowej sieci wodociągowej oraz 1096 mb nowej sieci kanalizacyjnej.

W latach 2018-2022 w ramach Programu BIS Wodociągi Miasta Krakowa zrealizowały w sumie 315 inwestycji, w wyniku których powstało 90 km nowej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, przy łącznych nakładach finansowych 184 mln zł.

Cele Programu BIS:

  • uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, skutkujące likwidacją szamb
  • eliminacja źródeł zanieczyszczania wód gruntowych
  • minimalizacja obciążeń finansowych mieszkańców związanych z gromadzeniem i utylizacją nieczystości ciekłych
  • osiągnięcie efektu ekologicznego poprzez podłączenie możliwie największej liczby nieruchomości do sieci kanalizacyjnej
  • poprawa spójności społecznej, gospodarczej oraz przestrzennej, w szczególności na peryferyjnych obszarach Gminy Miejskiej Kraków w zakresie dostępu do infrastruktury sanitarnej.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-29
Data aktualizacji: 2023-06-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź