Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spacer dendrologiczny w parku Bednarskiego

W sobotę, 27 maja, będzie okazja, aby lepiej poznać roślinność w zrewitalizowanym niedawno parku Bednarskiego. Umożliwi to spacer dendrologiczny zorganizowany przez studenckie koło naukowe ARBORIS z Politechniki Krakowskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00.

Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

Zieleń w parku Bednarskiego została zaprojektowana w oparciu o analizy historyczne i kompozycyjne. Głównym założeniem był dobór roślinności odpowiadający romantycznemu charakterowi parku z wykorzystaniem rodzimych gatunków. Nowy drzewostan, w którego skład wchodzą gatunki zgodne z pierwotnym założeniem parku jest jedynie uzupełnieniem istniejącego starodrzewia.

Spacer poprowadzi dr inż. arch. kraj. Wojciech Bobek z Katedry Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej – dendrolog, międzynarodowej klasy ekspert w dziedzinie architektury krajobrazu, specjalizujący się m. in. w problematyce miejskiej zieleni, w tym oceny stanu i ochrony drzew.

 – Po rewitalizacji, park Bednarskiego zyskał nowe szaty. Jest tam teraz wiele atrakcji, a my chcemy na nowo odkryć tajemnice bardzo cennego drzewostanu parku – zapowiada Wojciech Bobek, opiekun SKN Arboris.

Spacer odbędzie się w sobotę, 27 maja. Uczestnicy wystartują o godz. 12.00. Zbiórka nastąpi przy głównej promenadzie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-25
Data aktualizacji: 2023-05-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź