Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozbudowa ul. Agatowej, zmiany w kursowaniu autobusów

Ruszyła rozbudowa fragmentu ulicy Agatowej. Zostanie ona wyremontowana na blisko 500-metrowym odcinku – od rejonu przystanków autobusowych „Agatowa” w kierunku budynku nr 18. W związku z pracami od 25 maja swoje trasy zmieniły linie autobusowe nr 125, 163 i 425. Została uruchomiona linia zastępcza nr 725.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Inwestycja zakłada poszerzenie jezdni do min. 6,5 m, budowę obustronnych chodników, kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego. Dodatkowo przebudowane zostanie oświetlenie oraz pozostałe sieci uzbrojenia terenu.

W związku z robotami zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu – połówkowe zamknięcie jezdni z utrzymanym ruchem na odcinku od ul. Półłanki (zatoki autobusowe) do skrętu w ul. Agatową (jeden kierunek w stronę ul. Półłanki).

25 maja zamknięto dla ruchu odcinek od ul. Agatowej (bocznej) do ul. Domagały. Wprowadzone zostały objazdy, dojazd do posesji jest zapewniony. Swoje trasy zmieniły jednak linie autobusowe nr 125, 163, 425 i 725.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

  • nr 125 – kursuje po trasie skróconej: „Mały Płaszów P+R” – ... ul. Domagały – „Złocień”. Wybrane kursy nadal są realizowane po trasie wariantowej z obsługą przystanku „Nad Drwiną”. Linia kursuje co 10 minut w dni powszednie i co 20 minut w dni wolne.
  • nr 163 – kursuje po trasie czasowo zmienionej: „Nowy Bieżanów P+R” – ... – przystanek „Bieżanów Pomnik”, ul. Półłanki, przystanek „Bazarowa” – ... – „Szpital Rydygiera”. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
  • nr 425 – została zawieszona. W zamian zwiększono częstotliwość kursowania linii nr 125.
  • nr 725 – została uruchomiona zastępcza linia autobusowa po trasie „Miejskie Centrum Opieki” – ul. Jakubowskiego, ul. Kostaneckiego, ul. Teligi, ul. Ćwiklińskiej, ul. Mała Góra (powrót: ul. Barbary), ul. Bieżanowska, ul. Półłanki, ul. Nad Drwiną, ul. Domagały – „Złocień”. Wybrane kursy są realizowane po trasie wariantowej do pętli „Wydział Farmaceutyczny UJ”. Linia kursuje co 20 minut w dni powszednie i co 40 minut w dni wolne.

Szczegóły zmian na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Koszt inwestycji to ponad 4,3 mln zł. Na realizację zadania wykonawca ma czas do końca sierpnia br.

Adres: ul. Agatowa 18, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-16
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź