Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowy skatepark przy ul. Cechowej

Przy ul. Cechowej w Dzielnicy XI Podgórze Duchackie powstanie idealna przestrzeń na aktywne szaleństwo i odpoczynek. Dzięki naturalnemu ukształtowaniu terenu będzie funkcjonował przestronny skatepark, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

W skateparku pojawią się leżaki, różnego rodzaju ławki parkowe, pitnik, stojaki na rowery, hulajnogi i deskorolki oraz kosze na śmieci.

Aby zachować spójność kompozycyjną miejsca, powstaną nawierzchnie brukowe i żwirowe i wykonane ze zrębków. Projekt zakłada wykorzystanie istniejącego dzikiego przedeptu i budowę dodatkowych ścieżek parkowych. Obiekt skateparku usytuowany będzie w otoczeniu gęstego zadrzewienia.

Całość dopełnią liczne nasadzenia, głównie w południowej części działki, w obrębie projektowanej strefy rekreacyjnej i w okolicy skateparku.

Zasadzone zostaną ozdobne drzewa owocowe – jabłonie „Ola” oraz oddzielający pas krzewów ozdobnych: derenia białego i niskiej odmiany jaśminowca wonnego „Manteau d’Hermine”.

Wysiana zostanie również łąka kwietna, zarówno na płaskim terenie, jak i na istniejących wzniesieniach. Jako uzupełnienie dla łąki kwietnej, pojawią się trawy ozdobne w postaci jednogatunkowych pasów trzcinnika ostrokwiatowego „Overdam”.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-26
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź