Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Opatkowice: konsultacje ws. nowej pętli i parkingu przy przystanku SKA

Do 14 lipca trwały konsultacje społeczne dotyczące rozwiązań projektowych mających na celu integrację przystanku komunikacji autobusowej z przystankiem kolejowym Kraków Opatkowice. Inwestycja swoim zakresem obejmuje rozbudowę ul. Studniarskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i ogólnodostępnymi miejscami postojowymi, budowę pętli autobusowej oraz parkingu „Parkuj i jedź”.

Fot. ZIM

Dla mieszkańców na stronie internetowej obywatelski.krakow.pl udostępniono materiały koncepcyjne (opis techniczny, rysunek) oraz formularz zgłoszeniowy, w którym można było formułować uwagi i wnioski dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych.

 

Projekt pętli autobusowej przy przystanku SKA

 

27 czerwca odbyło się spotkanie mieszkańców z projektantami zadania, a także z przedstawicielami Zarządu Inwestycji Miejskich, który odpowiada za to przedsięwzięcie. Proponowane rozwiązania zaprezentował Szczepan Garpiel z firmy projektowej ARG Projektowanie Inwestycyjne. Mieszkańcy interesowali się zarówno planowanym zadaniem, jak i innymi inwestycjami infrastrukturalnymi w tym obszarze. Nie brakło też wniosków aranżację terenów zielonych, placów zabaw i chodników.

28 czerwca w siedzibie dzielnicy X przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 odbył się stacjonarny dyżur projektanta. Natomiast 3 lipca odbył się dyżur telefoniczny.

Warto dodać, że planowane zadanie obejmuje rozbudowę układu komunikacyjnego z budową parkingu P+R i pętli autobusowej po południowej stronie magistrali kolejowej. Opracowanie obejmuje przebudowę ulicy Studniarskiego na odcinku od ul. Taklińskiego do stacji SKA Kraków Opatkowice wraz z budową w rejonie przystanku kolejowego pętli autobusowej i parkingu P+R na około 105 miejsc postojowych.

Koncepcja obejmuje także budowę ogólnodostępnych miejsc postojowych przy ulicy Studniarskiego, obsługę terenów przyległych, budowę chodników oraz budowę parkingu rowerowego i dróg dla rowerów. Projekt przewiduje także zamknięcie istniejącego przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Studniarskiego przez linię kolejową nr 094 Kraków – Oświęcim, co jest zgodne z wytycznymi i warunkami PKP a także realizowaną – według oddzielnego opracowania – koncepcją planowanej drogi dojazdowej do SKA Opatkowice od strony północnej z pętlą autobusową, parkingiem P+R i tunelem dla pieszych i rowerzystów.

Konsultacje społeczne prowadzone były na podstawie Uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Szczegółowe informacje na stronach internetowych: obywatelski.krakow.pl oraz zim.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-21
Data aktualizacji: 2023-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź