Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rondo Grunwaldzkie – nowe tablice informacyjne o liniach autobusowych

Na rondzie Grunwaldzkim zamontowano nowe tablice elektroniczne, które będą informowały o najbliższych odjazdach linii autobusowych. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie zyskają łatwiejszy dostęp do informacji o czasie odjazdów, co przełoży się na wyższy komfort podróży.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Mieszkańcy dzielnicy VIII Dębniki w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Miasta Krakowa wybrali projekt „Rondo Grunwaldzkie – InfoBUS – tablice z rozkładem jazdy”. Zakłada on montaż tablic informujących o odjazdach autobusów. W tym zakresie Zarząd Dróg Miasta Krakowa współpracuje z Zarządem Transportu Publicznego.

Tablice informacyjne, do których jesteśmy przyzwyczajeni w ramach całej sieci tramwajowej, są dostępne również na niektórych przystankach autobusowych, takich jak „Politechnika” czy „Stary Kleparz”. Dzięki nim podróżujący mają informacje o rzeczywistym czasie oczekiwania na autobusy.

Projekt instalacji nowych tablic informacyjnych na węźle „Rondo Grunwaldzkie” jest kolejnym krokiem usprawniającym komunikację miejską. Obecnie trwa konfiguracja tablic.

Całość zadania, polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami oraz montażem dwóch tablic elektronicznych 5-wierszowych i rekonfiguracją trzech istniejących, będzie kosztowała 272 tys. zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-14
Data aktualizacji: 2023-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź