Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Powstaje nowa hala sportowa przy IX LO

Trwają prace przy budowie hali sportowej wraz z łącznikiem prowadzącym do IX Liceum Ogólnokształcącego na ul. Czapińskiego 5. Obiekt będzie dostępny również z zewnątrz i będzie służył uczniom szkoły, ale także mieszkańcom oraz dzieciom i młodzieży z okolicznych placówek edukacyjnych.

Budowa nowej hali sportowej przy IX LO
Fot. materiały prasowe ZIS

Dodatkowo w ramach inwestycji Gminy Miejskiej Kraków zaplanowano zagospodarowanie terenu i infrastrukturę towarzyszącą, w tym boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej wraz z trybunami od strony wschodniej hali i siłownię plenerową.

Hala sportowa składać się będzie z dwóch części – dwukondygnacyjnej i częściowo podpiwniczonej sali sportowej z trybunami wewnętrznymi i dwukondygnacyjnego, częściowo podpiwniczonego zaplecza szatniowego z salą fitness o powierzchni 124 mkw. na I piętrze.

Główną część inwestycji stanowi hala o wymiarach pola gry 40 m x 20 m, z boiskami do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i futsal oraz trybuną dla 140 widzów. W tej części budynku znajdą się również: szatnia z toaletą dla trenera, podręczny, przelotowy magazyn, dostępny także z zewnątrz. Na trybunach zaprojektowano schody prowadzące na poziom +1,44 m (poziom parteru istniejącego budynku szkoły), na którym zlokalizowano ciąg komunikacyjny prowadzący na zewnątrz do trybun zewnętrznych, a także poprzez korytarz do istniejącego budynku szkoły. Przy korytarzu komunikacyjnym zlokalizowano klatkę schodową a także podnośnik w murowanym szybie, łączące wszystkie poziomy budynku. W kondygnacji podziemnej, zaplanowanej tylko pod trybunami wewnętrznymi, znajdzie się magazyn.

Zaplecze szatniowe na poziomie parteru składa się z: pomieszczenia porządkowego, pomieszczenia dozorcy, toalety damskiej, męskiej i dla niepełnosprawnych, 4 zespołów szatniowych, umywalni, natrysków, szatni wyposażonej w oddzielne łazienki dla trenera, magazynu, pomieszczenia technicznego i jest komunikacyjnie powiązane z halą sportową. Na poziomie I piętra w zapleczu szatniowym zaprojektowano salę fitness, szatnie z toaletami i natryskami, magazyn, szatnię z toaletą dla osób niepełnosprawnych.

Budynek został zaprojektowany w formie nowoczesnej bryły i we współczesnym wyrazie architektonicznym. Będzie składał się z elementów o różnych wysokościach. Dominującą bryłę stanowi hala sportowa wraz z częścią zaplecza szatniowego i sali fitness. Pozostałe elementy budynku stanowią układy parterowe. Wszystkie poziomy i pomieszczenia przeznaczone dla użytkowników obiektu mają zapewniony dostęp dla osób z niepełnosprawnościami. W obiekcie znajdą się również łazienki, przebieralnie, natryski i urządzenie transportu pionowego przystosowane dla ich potrzeb. Od strony wschodniej budynku zlokalizowane będą: zewnętrzne, wielofunkcyjne boisko sportowe (31 m x 18 m) o nawierzchni syntetycznej z trybunami, siłownia plenerowa i tereny zielone. Przed budynkiem zostanie zapewnione miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, a chodniki będą posiadać obniżenia przystosowane do najazdu wózkiem

Zgodnie z umową, planowany termin zakończenia inwestycji to 19 października 2023 roku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-02
Data aktualizacji: 2023-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź