Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Projekt planu „Mazowiecka” ponownie do wglądu

Mieszkańcy będą mogli ponownie zapoznać się z projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Mazowiecka”. Blisko 63-hektarowy obszar, który zostanie objęty planem, położony jest w dzielnicy V Krowodrza.

Fot. bip.krakow.pl

Ograniczony jest on ulicami: Wrocławską, Iwona Odrowąża, Prądnicką, Wojskową, aleją Juliusza Słowackiego, parkiem Młynówka Królewska oraz terenami kolejowymi.

Celem tego planu będzie ochrona istniejącego układu urbanistycznego oraz zabytkowej zabudowy, wyznaczenie terenów ogólnodostępnych, w tym atrakcyjnych przestrzeni publicznych, terenów zieleni, sportu i rekreacji oraz określenie warunków uzupełniania zabudowy lub ewentualnej nadbudowy czy rozbudowy budynków istniejących.

Ze szczegółami projektu można zapoznać się od 15 maja do 13 czerwca. Pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego udzielają w tym czasie informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych w trakcie dyżurów które będą odbywały się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 do 12.00 oraz w środy od godz. 12.00 do 14.00.

Wizytę można umówić na konkretną godzinę mailowo pod adresem: bp.umk@um.krakow.pl lub tel. pod nr 12 616 85 26, 12 616 85 42.

W trakcie tego wyłożenia będzie także możliwość dyskusji o planie, którą przewidziano na środę, 7 czerwca, o godz. 15.30, w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. W debacie będzie można wziąć udział zdalnie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa.

Termin składania uwag przez mieszkańców zaplanowano do 27 czerwca.

Więcej informacji o planie znajduje się na stronie BIP MK.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-08
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź