Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowe nasadzenia, schody i oświetlenie w parku w Łagiewnikach

W ramach zadań z budżetu obywatelskiego doposażany jest park w Łagiewnikach. Dzięki ich realizacji powstaną schody terenowe, łączące park z magnoliowym zagajnikiem, pump track, przedłużenie alejki spacerowej, oświetlenie i mała architektura.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Park w Łagiewnikach to wyjątkowa zielona przestrzeń współgrająca w harmonii między naturą a miejskim życiem. Oferuje wiele atrakcji, które przyciągają różnorodne grupy mieszkańców dzięki szerokiej gamie dostępnych aktywności. Park został zaprojektowany tak, aby spełniać potrzeby zarówno osób szukających relaksu, jak i tych, którzy pragną aktywnie spędzać czas.

Mieszkańcy znajdą w parku strefę dla najmłodszych: doposażony plac zabaw, pokaźny dwustanowiskowy zjazd linowy, nietuzinkową strefę edukacyjną wyposażoną w m.in. koło optyczne, peryskop, zegar słoneczny czy rury deszczowe.

Dla szukających spokoju i ciszy pojawiły się wygodne ławki, ławko-huśtawka oraz stoły piknikowe zlokalizowane w dalszej części parku.

Odrębną bajkową strefę stanowi magnoliowy zagajnik. To urokliwe i nastrojowe miejsce, które wyróżniają posadzone tam magnolie, tworzącą romantyczną i malowniczą przestrzeń. Magnolie są znane ze swoich spektakularnych, pachnących kwiatów, które mogą przybierać różne odcienie bieli, różu, fioletu i żółci.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-02
Data aktualizacji: 2024-07-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź