Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybrano wykonawcę prac na ulicy Stelmachów

Dla zadania związanego z rozbudową ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej pod koniec zeszłego roku został ogłoszony przetarg. Spośród sześciu ofert została wybrana firma AG System sp. z o.o.

Rozbudowa Stelmachów i Piaskowej
Fot. materiały ZDMK

W przypadku braku odwołań, umowa zostanie podpisana na kwotę ok. 36,2 mln zł (w tym: Zarząd Dróg Miasta Krakowa ok. 30,8 mln zł, Wodociągi Miasta Krakowa ok. 5,4 mln zł).

– Wybrana firma rozbuduje ul. Stelmachów, na odcinku od ul. Piaskowej do Jordanowskiej oraz rozbuduje ul. Piaskową. Pojawi się nowa jezdnia, chodniki oraz niezbędna infrastruktura techniczna, w tym m.in. odwodnienie i oświetlenie – zaznacza Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

– Przed nami bardzo istotne etapy. Po pierwsze spotkania z mieszkańcami, żeby dowiedzieli się, co będziemy w tym rejonie robić, w jakich etapach, w jakich terminach. Stąd te konsultacje są bardzo niezbędne, ponieważ ulica jedna, jak i druga są bardzo wąskie i zniszczone. To będzie sprawiało, że ten front robót będzie bardzo szeroki, bo też do wykonania jest mnóstwo różnych istotnych rzeczy: od instalacji, przez jezdnie po chodniki – mówi Andrzej Kulig.

Zakres inwestycji dostępny na stronie inwestycje.krakow.pl – Rozbudowa ul. Stelmachów i ul. Piaskowej.

 

 

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-20
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź