Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tramwaj do Mistrzejowic: ruszyła budowa podziemnego przystanku

W związku z budową tramwaju do Mistrzejowic, od 5 października obowiązują kolejne zmiany w czasowej organizacji ruchu. Zamknięte i zwężone są pasy jezdni w rejonie ronda Polsadu. Dla autobusów komunikacji miejskiej wyznaczono dodatkowe buspasy.

tramwajdomistrzejowic.pl
Fot. tramwajdomistrzejowic.pl

W okolicy ronda Polsadu są prowadzone roboty związane z planowaną przebudową infrastruktury podziemnej. Jednym z kluczowych elementów tych robót jest przebudowa kolektora kanalizacji deszczowej. Jest to największy kolektor zbierający i odprowadzający wodę deszczową z obszaru ulicy Lublańskiej, jego średnica wynosi 1 400 mm. Kolektor zabezpiecza mieszkańców przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak podtopienia czy powodzie.

Dodatkowo rozpoczęły się prace nad przebudową kanalizacji sanitarnej (o średnicy 600 mm) odbierającej ścieki z kompleksu biurowo-usługowego i zabudowy mieszkaniowej na północ od estakady im. gen. Iżyckiego, a także kanalizacji teletechnicznej firm Orange i Netia.

W związku z tymi pracami wprowadzono zwężenia jezdni oraz zamknięcia pasów ruchu:

  • Na ul. Młyńskiej zostały wyłączony pas do skrętu w prawo w al. Bora-Komorowskiego. Obecny pas do jazdy na wprost zmienił swoje przeznaczenie i jest pasem do jazdy na wprost i w prawo (w al. Bora-Komorowskiego).
  • Na ul. Lublańskiej (jadąc od al. 29 Listopada) został wyłączony buspas i pojazdy komunikacji miejskiej poruszają się razem z pozostałymi kierowcami wspólnym pasem (środkowy pas na rondzie) do jazdy na wprost (al. Bora-Komorowskiego) i w lewo (ul. Lublańska w kierunku ronda Barei). Ta relacja ma jeden pas na wylocie z ronda w kierunku al. Bora-Komorowskiego.
  • Na ul. Lublańskiej w kierunku od ul. Czereśniowej do ronda Polsadu oraz na al. Bora-Komorowskiego od skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza (kierunek rondo Polsadu) wydzielone zostały dedykowane buspas dla komunikacji miejskiej.
  • Dodatkowy buspas został wydzielony na ul. Lublańskiej od ronda Barei do ronda Polsadu. Funkcjonuje on od poniedziałku do piątku, w godz. od 6.00 do 10.00 i od godz. 14.00 do 18.00.

Zmiany obowiązują do odwołania.

tramwajdomistrzejowic.pl

Buspasy:

Buspasy na ul. Lublańskiej

tramwajdomistrzejowic.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-29
Data aktualizacji: 2023-10-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź