Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Co słychać na Wesołej?

Przedsprzedaż biletów na wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”

2024-03-11

Godzina – tyle czasu zajęło wyprzedanie przedsprzedażowej puli biletów, zapowiadającej przybycie do Krakowa wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. 549 biletów dostępnych było w promocyjnej cenie z okazji 549. rocznicy urodzin mistrza renesansu Michała Anioła Buonarrotiego.

Wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” w Krakowie

2024-03-04

6 marca, oczy całego świata kultury, jak co roku zwrócą się w kierunku Kaplicy Sykstyńskiej, by kontemplować dzieła Michała Anioła z okazji 549 rocznicy jego urodzin. Jedyna taka na świecie multimedialno-immersyjna Kaplica Sykstyńska, która swoje podwoje otworzyła w Warszawie jeszcze w listopadzie 2023 roku, ogłasza przedsprzedaż 549 biletów na planowaną w maju krakowską odsłonę. Po spektakularnym sukcesie w stolicy, Kaplica Sykstyńska przybędzie do Krakowa, by zachwycić dziedzictwem tego renesansowego artysty i innych niemniej zdolnych malarzy XV wiecznych, których freski zdobią Kaplicę Sykstyńską.

Via Medicorum – ul. Kopernika 15 – zobacz film

2024-02-27

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z cyklu filmów poświęconych klinikom uniwersyteckim zlokalizowanym w krakowskiej dzielnicy Wesoła. Stanowią one element kampanii promocyjnej Via Medicorum – szlaku kulturowego poświęconego historii i dziedzictwu krakowskiej medycyny – projektu realizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum i Agencję Rozwoju Miasta Krakowa.

Nowy pomysł na Wesołą

2023-10-25

Nowoczesny budynek Biblioteki Kraków w nowym miejscu, Kwartał Kultury w zabytkowych klinikach, gdzie miała się mieścić biblioteka, klaster kultury w dawnym budynku klasztoru, Krakowski Holding Komunalny na Czerwonej Chirurgii. I wspólna, zielona przestrzeń, zaprojektowana przez krakowskich studentów architektury i urbanistyki. To nowy pomysł na Wesołą.

Finisaż wystawy – „Dzielnica Wesoła i jej dziedzictwo”

Finisaż wystawy – „Dzielnica Wesoła i jej dziedzictwo”

2024-01-27

Do 31 stycznia w Aptece Designu w Krakowie można było oglądać wystawę prezentującą mało znane materiały dotyczące Wesołej m.in. unikalne fotografie, projekty architektoniczne oraz dokumenty kartograficzne.

Via Medicorum – śladami polskiej medycyny

2024-01-26

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z serii filmów o klinikach uniwersyteckich, zlokalizowanych w krakowskiej dzielnicy Wesoła. Cykl filmowy jest elementem kampanii promocyjnej Via Medicorum – szlaku kulturowego poświęconego historii i dziedzictwu krakowskiej medycyny.

Kuchnia Sztuki na Wesołej

Kuchnia Sztuki na Wesołej

2023-12-02

Po Aptece Designu czas na Kuchnię Sztuki. Artyści działający dotychczas w Składzie Solnym spotkali się z zastępcą prezydenta Krakowa, Jerzym Muzykiem, w sprawie rozwinięcia działalności na Wesołej.

Nie tylko Wesoła. Agencja Rozwoju Miasta Krakowa to strategiczne inwestycje

2023-11-24

Budowa Krakowskiego Centrum Muzyki postępuje bardzo szybko. Plan na zagospodarowanie poszpitalnych terenów Wesołej, którego zmianę wymusiła sytuacja gospodarczo-polityczna, na nowo się krystalizuje. Pomysły dotyczące Airport Balice, a zwłaszcza Nowego Miasta, po odrzuceniu przez Radę Miasta Krakowa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, są na bieżąco aktualizowane. Inwestycje, które prowadzi Agencja Rozwoju Miasta Krakowa będą długo służyć mieszkańcom miasta.

XVIII XVIII II

Miejska Wesoła a historyczne granice dzielnicy

2023-10-25

Miejska część Wesołej to 9,15 hektara terenu zielonego wraz z zabytkowymi budynkami poszpitalnymi, którego granice wyznaczają ulice: Kopernika, Śniadeckich, Grzegórzecka i Bujwida. Cała przestrzeń jest objęta opieką konserwatorską.

O historii Wesołej słów kilka

2023-09-25

Kiedy po raz pierwszy pojawia się określenie Wesoła? Co to znaczy, że Wesoła była jurydyką? Kiedy te tereny zostały przyłączone do Krakowa? Jakie wyjątkowe zabytki znajdują się w tej części miasta? Historię Wesołej przybliża Michał Hankus z Muzeum Krakowa.

Znajdź