Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Co słychać na Wesołej?

Apteka Designu – ogłaszamy wyniki konkursu

2023-09-08

Znamy designerów i designerki, którzy będą tworzyć nową, kreatywną przestrzeń w dzielnicy Wesoła. Komisja konkursowa zakwalifikowała aż dziewięć zgłoszeń, tym samym rozstrzygając nabór do 1. edycji konkursu na udział w Programie Pracowni i Co-workingu w Aptece Designu, w ramach którego udostępnione zostaną pracownie o łącznej powierzchni ponad 200 m2.

Kościół na ul. Kopernika
XVIII XVIII II

Co dalej z kościołem na Wesołej

2023-05-23

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Kopernika jest własnością Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Budynek kościoła, wraz z innymi nieruchomościami kupionymi od Szpitala Uniwersyteckiego przez miasto, został przekazany aportem Agencji w 2021 roku. Rozmowy dotyczące jego przyszłości cały czas trwają.

Urządzamy Wesołą

2023-05-17

Biblioteka z nowoczesnymi czytelniami, centrum muzyki sakralnej, siedziby instytucji kultury – to tylko namiastka tego, co wkrótce powstanie na Wesołej. Do tego organizacja koncertów, wydarzeń i warsztatów. Zakupiona przez Gminę przestrzeń powoli zyskuje nowe życie. Obecnie trwa porządkowanie i urządzanie tego terenu.

Co dalej z rozbiórką zniszczonych budynków przy ul. Kopernika 19e?

2023-04-08

Prace rozbiórkowe zostały wstrzymane decyzją PINB-u, zanim do ARMK dotarł wyrok WSA, tak szeroko komentowany w mediach. Agencja złożyła zażalenie na tę decyzję, uważając, że została ona wydana przedwcześnie. Zwłaszcza, że Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał w sprawie rozbiórki dwa wyroki.

Weselsza Wesoła na wiosnę

2023-03-31

Designerzy, artyści, studenci Akademii Sztuk Pięknych, piknik w czasie Wianków, interaktywne wystawy w ramach „Sanatorium Sztuki” czy Festiwal Bomba Megabitowa. To kolejna odsłona kulturalnych wydarzeń na Wesołej.

Aby Wesoła ożyła i była wesoła

Aby Wesoła ożyła i była wesoła

2023-03-30

Aby Wesoła ożyła i była weselsza – z takim założeniem spotkali się uczestnicy spotkania w byłej aptece szpitalnej. Rozmawiali o tym, jak można współtworzyć przestrzeń zieloną, tożsamość tego miejsca, komunikację, ale też i wspólną ofertę kulturalną, z której będą mogli wszyscy korzystać. W spotkaniu brali udział m.in. przedstawiciele Krakowskiego Biura Festiwalowego i Biblioteki Kraków, instytucji które już niebawem zaczną działać właśnie na Wesołej.

„Wesoła wczoraj i dziś” – wystawa na placu Szczepańskim

2022-11-14

Współczesne zdjęcia z lotu ptaka i archiwalne fotografie dokumentujące historię dzielnicy i pionierskich odkryć, które weszły do kanonu zarówno polskiej, jak i światowej medycyny. To wystawa „Wesoła wczoraj i dziś”, jaką do końca marca można oglądać na placu Szczepańskim. Plenerowa ekspozycja rozpoczyna prezentację szlaku historyczno-kulturowego Via Medicorum, jaki powstaje na Wesołej.

Wesoła

Wesoła – wspólna przestrzeń dla Ciebie [PDF]

2023-03-13

Wesoła to prestiżowa lokalizacja w ścisłym centrum Krakowa. Miejsce spotkań z przyrodą, kulturą i sztuką. Enklawa zieleni w sercu miasta o powierzchni ponad 9 ha.

Odkryj tajemnice Via Medicorum – spacer z przewodnikiem

2023-01-25

Na Wesołej powstaje szlak „Via Medicorum”. Pod przewodnictwem Michała Chlipały z Katedry Historii Medycyny UJ CM podczas organizowanych grupowych spacerów można posłuchać o tym, co się działo w klinikach powstających przed laty w rejonie ul. Kopernika.

Biblioteka Kraków: zgoda konserwatora zabytków na modernizację wydana

2022-12-27

Jest zgoda Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na zmianę funkcji dawnej Kliniki Chorób Wewnętrznych. To oznacza, że gotowy od ponad roku projekt budowlany adaptacji poszpitalnych nieruchomości na potrzeby Biblioteki Kraków (opracowany przez Zespół Projektowo–Inwestycyjny Kontrapunkt V-Projekt, który wygrał przetarg) może być realizowany.

Znajdź