Czat - Miejska Platforma Internetowa

Korzystanie z Czata Miejskiej Platformy Internetowej jest możliwe poprzez:

  • Zalogowanie się na konto użytkownika MPI
  • Wpisanie w poniższym formularzu pseudonimu, przy czym wejście będzie możliwe pod warunkiem, że żaden z zarejestrowanych użytkowników nie używa takiej nazwy

Zalecamy używanie przeglądarek Chrome lub Firefox w najnowszej wersji. Wymagana jest także wtyczka Adobe Flash Player w najnowszej wersji.

Formularz logowania
Uwaga!!! Jeżeli okno czatu nie załaduje się po zalogowaniu - odśwież stronę (F5).

Z A S A D Y I R E G U L A M I N K O R Z Y S T A N I A Z C Z A T U

Informacje Ogólne

Czat może być wykorzystywana tylko zgodnie z obowiązującym prawem i ogólnie przyjętymi zasadami etyki. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie czata do celów powszechnie uznanych za szkodliwe, niewłaściwe, nielegalne lub niemoralne.

Magiczny Kraków zwracając szczególną uwagę na ochronę prywatności użytkowników serwisów dostępnych w portalu www.krakow.pl przestrzega wszystkich przed ujawnianiem w ogólnie dostępnym serwisie Czatu wszelkich informacji o charakterze osobistym takich jak adres, numer telefonu, hasła do kont pocztowych lub inne używane hasła.

Magiczny Kraków nie odpowiada za treść rozmów przeprowadzanych na czacie.

Na czat można się zalogować tylko w momencie jego trwania.

Etykieta

Czat jest po to aby rozmawiać! Ludzie w różnym wieku odwiedzają Czat głównie po to, aby porozmawiać. Często są to dyskusje większej grupy ludzi, prowadzone na "ogólnym". Tak jak w gronie znajomych, czy miejscu publiczym, obowiązują tu pewne zasady, których nie należy łamać. Jeśli masz problem z czatem - zapoznaj się z pomocą. To często oszczędność czasu - Twojego lub innych osób.

Nie bądź nachalny wobec administratorów. Ich rolą jest pomagać innym oraz usuwać z czatu osoby nie przestrzegające etykiety, jednak pamiętaj, że administrator to też człowiek. Często kilkanaście osób jednocześnie potrzebuje pomocy - wtedy poczekaj cierpliwie na swoją kolej. Nie proś również na privie o wyróżnienie kolorem (patrz następny punkt) - znacznie skuteczniejsze jest udzielenie się na "ogólnym" - dzięki temu nie będziesz odbierać innym osobom możliwości uzyskania pomocy.

Nie przeszkadzaj w rozmowie innym. Jeśli nie interesuje Cię dyskusja prowadzona na "ogólnym", rozpocznij swoją. Jest tam wystarczająco dużo miejsca. Nie musisz zwracać na siebie uwagi niestosownym zachowaniem, ponieważ to nigdy nie odniesie pozytywnego skutku. Za aktywną i ciekawą postawę na "ogólnym", jeśli się postarasz, zostaniesz wynagrodzony przez administratora kolorem, który jest wyróżnieniem zobowiązującym Cię do dalszego wzorowego zachowania. Tutaj dowiesz się za co można otrzymać wyrózńienie. Możesz również zaszyć się z kimś interesującym na "privie", wtedy nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Innych rozmówców traktuj tak, jak Ty chciałbyś być traktowany. Szanuj ich, a oni będą szanować Ciebie. Nie zapominaj, że po drugiej stronie kabla siedzi taki sam człowiek jak Ty.

Nie używaj wulgaryzmów ani na "ogólnym" ani w nicku. To samo dotyczy wulgarnych skrótów. Nie wszyscy muszą je oglądać i tolerować. Za ich używanie zostaniesz wyproszony przez administratora. Należy pamiętać, że inne pokoje nie służą łamaniu pozostałych zasad obowiązujących Na Czatcie Magicznego Krakowa (jak np. floodowanie).

NIE PISZ DUŻYMI LITERAMI - bo ludzie mogą pomyśleć, że krzyczysz.

Nie reklamuj stron www ani żadnych innych rzeczy.

Nie flooduj - nie zaśmiecaj "ogólnego" zbyt dużymi partiami tekstu, zbyt dużą liczbą obrazków. Czat jest dla wszystkich, a nikt nie lubi, jak mu się przeszkadza w rozmowie. Za floodowanie zostaniesz wyproszony przez administratora.

Nie wywołuj konfliktów. Staraj się w każdej sytuacji zachować spokój oraz załagadzać wszelkie spory.

Osoby używające nicków powszechnie uznanych za obraźliwe, wulgarne, nieetyczne, niezgodne z dobrymi obyczajami czy też obrażające uczucia religijne mogą zostać usunięte z Czatu.

Gadaj, gadaj, gadaj - właśnie po to jest Czat.

ARCHIWUM CZATÓW