Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rynek nieruchomości

Kraków jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, którzy doceniając atuty naszego miasta przyczyniają się do dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości. Korzystne położenie geograficzne, bliskość lotniska, dostępność wysoko wykwalifikowanych pracowników – absolwentów licznych krakowskich uczelni oraz przyciągająca turystów uroda i niezwykły klimat Krakowa, stanowią nasz największy potencjał i sprzyjają decyzjom o rozpoczęciu inwestycji.

W ostatnich latach znaczący wzrost inwestycji odnotowano zwłaszcza w segmencie rynku biurowego, na co ogromny wpływ, poza innymi czynnikami, miała także aktywność firm z sektora BPO/SSC. Obecnie w Krakowie podaż nieruchomości tego typu jest największa wśród polskich miast regionalnych.

Równie szybko rozwija się rynek hotelowy – wzrost liczby turystów odwiedzających miasto, systematycznie przekłada się na większą liczbę inwestycji w tym segmencie. Nasze miasto posiada najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce.

Na uwagę zasługuje także rynek mieszkaniowy i budownictwo deweloperskie, dzięki któremu od 2004 roku jest oddawanych do użytku coraz więcej nowych mieszkań.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w Krakowskim Rynku Nieruchomości 2019 (wyd. 2020), wydawnictwie opisującym stan rynku powierzchni komercyjnych i gruntów inwestycyjnych w naszym mieście.

 

KRN2018_całość_okładka     

                              Krakowski Rynek Nieruchomości 2018 (wyd. 2019) [pdf 6 MB]

 

KRN2017 PL cover Krakowski Rynek Nieruchomości 2017 (wyd. 2018) [pdf 6,8 MB]

 

KRN2016 PL coverKrakowski Rynek Nieruchomości 2016 (wyd. 2017) [pdf 11,88 MB]

 

 

 

 

 

 

 

nieruchomości zdjęcie 2 nieruchomości zdj 4

pokaż metkę
Osoba publikująca: Dagmara Bobrowska-Dziduszko
Podmiot publikujący: Wydział Ds. Przedsiębiorczości i Innowacji
Data publikacji: 2019-10-22
Data aktualizacji: 2020-03-31
Powrót