PROGRAMY I DZIAŁANIA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Programy i działania

grafika opieka wytchnieniowa z mężczyzną na wózku inwalidzkim i stojącym za nim opiekunem (kobietą)

Program OPIEKA WYTCHNIENIOWA w Gminie Miejskiej Kraków

2023-02-13

Gmina Miejska Kraków od 2020 roku realizuje ministerialny Programu "Opieka wytchnieniowa", finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego. W latach 2020-2022 z takiej formy wsparcia skorzystało już 367 osób.

Grafika przedstawia dłonie w barwach flagi ukrainy

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy, dzięki środkom z PFRON w ramach Modułu II programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością” w 2023r.

2023-01-26

Gmina Miejska Kraków w bieżącym roku otrzymała środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu II Programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością” w wysokości 2 496 600 zł.  

Opieka odciążeniowa w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej oraz wsparcie doradczo informacyjne opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych i ich podopiecznych zamieszkałych na terenie Gminy Miej

Opieka odciążeniowa w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej oraz wsparcie doradczo informacyjne opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych i ich podopiecznych zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków

2022-02-22

28 lutego 2021 roku zakończył się Projekt "Krakowskie Centrum Informacji i Wsparcia dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych". W ramach zapewnienia okresu trwałości projektu w latach 2021 – 2024 realizowane jest zadanie publiczne pn. „Opieka odciążeniowa w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej oraz wsparcie doradczo informacyjne opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych i ich podopiecznych zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków”.

Zdjęcie przedstawia samochód przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami

Przewóz osób niepełnosprawnych na terenie Gminy Miejskiej Kraków

2022-01-31

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków realizowany jest przewóz osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie GMK, wykonawcą usługi na podstawie umowy jest Konsorcjum RTPARTNER sp. z o.o. i VIVET sp. z o.o.

Kontynuacja wsparcia dla opiekunów osób niesamodzielnych

2021-04-13

28 lutego 2021 roku zakończył się Projekt "Krakowskie Centrum Informacji i Wsparcia dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych". W ramach zapewnienia okresu trwałości projektu w latach 2021 – 2024 realizowana będzie  „Opieka odciążeniowa w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej oraz wsparcie doradczo informacyjne opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych i ich podopiecznych zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków”.

 

Znajdź