Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wtorki przyjazne sensorycznie w IKEA Kraków

IKEA Kraków dołączyła do miejsc, wprowadzających tzw. „ciche godziny”, jednak organizatorzy poszli o krok dalej, „wyciszając się" na cały dzień.

Fot. ikea kraków

Od 11 lutego 2020 roku w każdy wtorek osoby nadwrażliwe sensorycznie zrobią zakupy w IKEA Kraków w bardziej przyjaznych warunkach. Na cały dzień przyciemnione zostanie oświetlenie, a ekspozycja będzie częściowo wygaszona.

Wyłączone zostaną też wszystkie ekrany, znikną reklamy i komunikaty dźwiękowe. Wyjątkiem będzie jedynie informacja o zbliżającym się zamknięciu sklepu, ta jednak zostanie oczytana stonowanym głosem przez pracownika. To nie koniec udogodnień. Osoby, które w trakcie wizyty w sklepie będą potrzebować odreagować napięcie, mogą skorzystać ze specjalnej strefy przeznaczonej do wyciszenia się. W miejscu tym dominują stonowane barwy i nastrojowe, nieinwazyjne oświetlenie.

We wszystkie wtorki IKEA Kraków udostępnia też uprzywilejowane kasy dla osób ze spectrum autyzmu, oznaczone naklejką z logo akcji. Pojawiło się ono również na wydzielonych toaletach dla rodzica z dzieckiem, a we wszystkich łazienkach elektryczne suszarki zastąpione zostały papierowymi ręcznikami.

Ponadto IKEA chcąc uwrażliwić pracowników na problemy osób ze spektrum autyzmu, zorganizowała dla nich szereg szkoleń i spotkań z ekspertami, którzy tłumaczą, jak osoby nadwrażliwe sensorycznie postrzegają świat i dlaczego wykazują nietypowe zachowania.

 

https://www.ikea.com/pl/pl/stores/krakow/aktualnosc-20200210-pub4c2f3f90

pokaż metkę
Autor: Izabela Wójcik
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2020-02-17
Data aktualizacji: 2020-02-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź