Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnosciami

Jak co roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dzień ten jest okazją do zwiększenia świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie przedstawia osobę na wózku inwalidzkim z drugą osobą pchającą ten wózek na plaży i tle zachodzącego słońca
Fot. gov.pl

Ustanowienie przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych to coroczny moment na przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody przypadające na 03.12 są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia społecznego, gospodarczego czy kulturalnego.

Gmina Miejska Kraków od lat podejmuje szereg działań w celu poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz ich aktywizację zawodową i społeczną.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2022-12-02
Data aktualizacji: 2022-12-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź