Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

XVII Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE

W dniu 23 czerwca 2022 roku na obiekcie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie odbędzie się XVII Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE. W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 12 zespołów z ośrodków zajmujących się rehabilitacją i terapią osób niepełnosprawnych.

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE organizowany jest od 2006 roku dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, m.in. po kryzysach psychicznych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. W turnieju biorą udział instytucje z terenu nie tylko województwa małopolskiego, ale również z województw sąsiadujących zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych. W nazwie turnieju występuje słowo „integracyjny”, co oznacza, że w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie, mężczyźni i kobiety. Organizatorem turnieju jest Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes z ul. Królowej Jadwigi 81 w Krakowie, a pomysłodawcą Jakub Pławny - terapeuta zajęciowy z WTZ. Podczas organizacji i w trakcie obsługi całego przedsięwzięcia biorą udział wszyscy pracownicy i uczestnicy Warsztatu.

Celem turnieju jest stworzenie osobom z niepełnosprawnościami możliwości rozwijania pasji sportowych, które stymulują ich rozwój fizyczny oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Udział w rozgrywkach daje zawodnikom wiele satysfakcji i pozwala na zaprezentowanie swoich możliwości i umiejętności przed szerszym gronem kibiców. Poprzez wspólne działanie uczy też współzawodnictwa opartego na zasadach fair play. Podczas rozgrywek podkreślany jest fakt, iż już sam udział w nich, niezależnie od osiągniętego wyniku, jest sukcesem wszystkich uczestników. Bardzo ważne jest też, że każda z osób, zarówno aktywnie biorąca udział w rozgrywkach, jak i wspierająca osoby grające w roli kibica, ma w trakcie turnieju okazję do doświadczenia radości z osiąganych sukcesów, jak też nauczenia się radzenia sobie z porażką oraz zrozumienia i szacunku dla przeciwnika. Istotnym celem turnieju jest też popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, w szerszym kontekście popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz integracja różnych środowisk wokół wspólnej idei.

Wzorem lat poprzednich w założeniach Patronami Honorowymi turnieju będą Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, patronat obejmie również Rada Dzielnicy VII Miasta Krakowa Zwierzyniec, a patronat sportowy Małopolski Związek Piłki Nożnej i Wisła Kraków.

ROZGRYWKI GRUPOWE i FINAŁY – 23 czerwca 2022 roku w godz. 9.00 - 18.00

Wszelkie dodatkowe informacje o turnieju na stronie Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE oraz Facebook.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2022-06-23
Data aktualizacji: 2022-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź