Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Festiwal Filmowy Osób z Niepełnosprawnościami FilmON

Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Pierwiosnek” serdecznie zaprasza na 6. edycję Festiwalu Filmowego Osób z Niepełnosprawnościami FilmON.

grafika prezentująca plakat zachęcający do udziału w festiwalu filmon
Fot. FilmON

Festiwal FilmON to ogólnopolskie wydarzenie, którego głównym celem jest wprowadzanie osób z niepełnosprawnością intelektualną w świat filmu, gdzie proces tworzenia filmu staje się formą terapii i daje możliwość do wyrażania emocji. Festiwal pozwala twórcom zaistnieć w nowej przestrzeni kultury masowej, ukazując niepełnosprawność w zupełnie innym aspekcie  i tym samym podnosząc świadomość społeczeństwa na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym roku Festiwal zapowiada się wyjątkowo! Twórcy stanęli na wysokości zadania i stworzyli prawdziwe dzieła,  które będzie oceniało profesjonalne jury. Poza konkursem filmowym odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących – pokazy filmów festiwalowych wraz ze spotkaniem z twórcami filmów, Dyskusyjny Klub Filmowy dla osób z niepełnosprawnością oraz seanse dla szkół podstawowych połączone z warsztatami „Savoir-vivre w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością”.

10 czerwca Dyskusyjny Klub Filmowy dla osób z niepełnosprawnościami. Kino Studyjne Sfinks, Osiedle Górali 5, 31-959 Kraków.

13 czerwca o godzinie 14.00 odbędzie się Gala Finałowa oraz rozdanie nagród (wstęp z zaproszeniem), o godzinie 19.00 odbędzie się pokaz filmów.

22 czerwca pokaz filmów festiwalowych wraz z warsztatami: Savoir-vivre w kontaktach z osobami z niepełnosprawnościami dla szkół podstawowych.

Więcej informacji: www.festiwalfilmon.pl oraz fanpage na Facebook i Instagram

pokaż metkę
Autor: Sylwia Janiczak
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2022-06-09
Data aktualizacji: 2022-06-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź