Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spotkanie uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Dnia 20 kwietnia w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 z os. Sportowego w Nowej Hucie z Panem Bogdanem Dąsalem Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

grupa młodzieży na spotkaniu w sali obrad miasta Krakowa
Fot. Kraków Bez Barier

Pretekstem do spotkania był realizowany w szkole projekt „Młodzi mają Głos- każdy ma głos” w ramach którego młodzież odbyła warsztaty dziennikarskie i zaplanowała spotkanie z ciekawym człowiekiem. Tym właśnie człowiekiem był Pan Pełnomocnik Bogdan Dąsal.

Grupa około 20 uczniów miała po spotkaniu napisać krótkie notatki/artykuły do „Głosu Tygodnika Nowohuckiego”, który jest partnerem projektu. Dzięki uprzejmości, reprezentującego Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, doktora Walerego Bubień uczniowie poznali historię Pałacu Wielopolskich. Pełnomocnik Bogdan Dąsal opowiedział uczniom o swojej pracy i zawodowych planach.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie uczestnikom upominków i wspólne zdjęcie. Tydzień później uczestnicy na zajęciach pisali notatkę z tego spotkania.  – Zapamiętali bardzo dużo szczegółów, wyraźnie było widać, że spotkanie sprawiło im wiele radości i wiele ich nauczyło – podsumowuje prowadząca warsztaty Agnieszka Łoś.

Projekt „Młodzi mają głos – każdy ma głos” jest realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka”. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

uczniowie Szkoły specjalnej w sali obrad słuchający mężczyzny mówiącego przez mikrofon

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2022-05-17
Data aktualizacji: 2022-05-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź