Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Gmina Miejska Kraków otrzyma środki na realizację programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

Zadanie realizowane jest od 1 stycznia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. W ramach Programu gmina otrzymała 100% wnioskowanej kwoty na realizację zadania.

Zdjęcie przedstawia osobę na wózku inwalidzkim z drugą osobą pchającą ten wózek na plaży i tle zachodzącego słońca
Fot. gov.pl

Celem programu jest odciążenie rodziców i opiekunów w codziennej opiece nad osobą niepełnosprawną. Dzięki takiemu wsparciu osoby na co dzień zaangażowane w sprawowanie opieki dysponować będą czasem dla siebie, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Program ma także zapewniać w odniesieniu do rozwiązań systemowych wsparcie finansowe gmin/powiatów w zakresie realizacji usług „opieki wytchnieniowej”.

Gmina Miejska Kraków śladem poprzednich edycji wnioskowała o środki na realizację opieki dziennej oraz całodobowej dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. W wyniku złożonego wniosku Gmina Miejska Kraków otrzyma środki z Funduszu Solidarnościowego na realizację programu „Opieka Wytchnieniowa” edycja 2022 w wysokości 1 907 604,00 zł.

Program o zmianie programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022 oraz lista rekomendowanych wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022

Skorzystanie z „opieki wytchnieniowej” jest dla uczestników bezpłatne. Program finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2022-01-11
Data aktualizacji: 2022-01-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź