Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

To po prostu mój świat

Album muzyczny "To po prostu mój świat", autorstwa Wiktora Okroja, jest adresowany dla wszystkich, którzy chcą poznać jak wygląda świat mężczyzny poruszającego się na wózku, spojrzeć na otaczającą rzeczywistość nieco innymi oczami, z nowymi refleksjami. Jednocześnie nie brakuje w tych piosenkach dawki dobrego humoru oraz nuty ironii.

Zdjęcie przedstawia Pana Wiktora Okrója w Parku
Fot. Ewelina Miś

Wiktor Okrój urodzony w Krakowie jest utalentowanym poetą i muzykiem, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Wiktor pisze teksty i piosenki, które charakteryzują się błyskotliwym spojrzeniem osoby na co dzień poruszającej się na wózku, a zarazem są proste w swoim przekazie. Przygodę z pisaniem zaczął pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą usłyszał w audycji Mariana Leśniewskiego Radio Truck w programie 1 Polskiego Radia w październiku 2006 roku. Uczestnik spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie.

Wydał trzy zbiory tekstów:

  • tomik pt. „Nie wiem dlaczego”, Miniatura Kraków 2014,
  • tomik pt. „Jestem takim samym człowiekiem”, E- bookowo Będzin 2016,
  • tomik/śpiewnik pt. „Przecież świat nie jest taki”, E-bookowo Będzin 2018.

W roku 2021 ukazała się debiutancka płyta „To po prostu mój świat”. Autorskie piosenki, które znajdziemy na tym albumie, to zapis wydarzeń i przeżyć. W pracach nad albumem wsparli go Krzysztof Filus, Robert Kasprzycki oraz wybitny gitarzysta i kompozytor Dariusz Czarny. Wśród zaproszonych gości na płycie usłyszymy m.in. Leszka Laskowskiego – który zagrał w dniu 10.09.2004 jako jeden z dwóch Polaków na deskach Grand Ole Opry w Nashville w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych, uważanej za najświętsze miejsce na świecie dla wszystkich countrowców.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www artysty oraz na Facebooku.

Piosenka promująca album „Ja Też Mogę Kochać” - Wiktor Okrój, Robert Kasprzycki:

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-11-23
Data aktualizacji: 2021-12-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź