Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Niebawem zakończenie konkursu ofert dla organizacji pozarządowych - OPIEKA WYTCHNIENIOWA

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje, że zbliża się termin składania wniosków do przyszłorocznej edycji programu Opieki Wytchenieniowej.

Zdjęcie przedstawia dłonie w uścisku
Fot. Pixabay

Program „Opieka wytchnieniowa” adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami, powstał, by odciążyć takie osoby poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

W ramach następnej edycji programu usługami opieki wytchnieniowej planowane jest objęcie co najmniej 3 tys. osób. Budżet to 60 mln zł.

Na jakie wsparcie z programu można liczyć?

Organizacje pozarządowe mogą otrzymać wsparcie finansowe w zakresie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej, zarówno w ramach pobytu dziennego, jak i pobytu całodobowego dla członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Kto może złożyć wniosek?

O dofinansowanie oferty w ramach programu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. Oferty należy składać do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

W ramach programu dany podmiot może otrzymać wsparcie finansowe na koszty realizacji usług opieki wytchnieniowej w wysokości nawet do 100 proc. kosztów.

Uprawnione podmioty przesyłają swoje oferty konkursowe w terminie do dnia 26 listopada 2021 r.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-11-18
Data aktualizacji: 2021-11-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź