Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dobry adres dla starszych dzieci o specjalnych potrzebach i ich rodziców

Urząd Miasta Krakowa serdecznie zachęca do skorzystania z oferty Integracyjnego Centrum Rodziców(ICR) szczególnie rodzinom z dzieckiem po 6 roku życia o specjalnych potrzebach rozwojowych, które zamieszkują na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Z centrum korzysta już nieodpłatnie kilkudziesięcioro krakowian.

Grafika przedstawiająca nazwę stowarzyszenia dla integracji
Fot. Stowarzyszenie dla integracji

Miejsce to zostało stworzone z myślą o potrzebach starszych dzieci z niepełnosprawnościami, w którym mogą się spotykać, brać udział w warsztatach, szkoleniach i konsultacjach. Podopieczni to przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnościami, takimi jak autyzm, Zespół Aspergera, niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim, afazja oraz dzieci z różnymi dysfunkcjami popartymi opiniami psychologicznymi. Jak zauważają przedstawiciele ICR, do centrum przychodzą również dzieci zdrowe, które pomagają w integracji społecznej, co jest bezcenną formą terapii. 

Integracyjne Centrum Rodziców z dzieckiem po szóstym roku życia o specjalnych potrzebach rozwojowych jest miejscem przyjaznym również dla rodziców. Można tu uczestniczyć w zajęciach i szkoleniach, jak też wymieniać się doświadczeniami, integrować, budować relacje i wspierać. Działania Centrum są realizowane na zlecenie miasta przez Stowarzyszenie Razem dla Integracji.

Integracyjne centrum jest otwarte pięć dni w tygodniu (poniedziałek-piątek) po pięć godzin dziennie. Wszystkie działania centrum odbywają się w budynku Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja na osiedlu Uroczym 14, 31-954 Kraków, który na co dzień jest siedzibą Integracyjnej Szkoły Podstawowej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez email: srdi.krakow@gmail.com lub telefonicznie 696 219 178.

Dodatkowe informacje o działalności ICR można znaleźć na fanpage'u Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja oraz w krótkim reportażu zamieszczonym na YouTube, który mogą Państwo znaleźć tutaj.

Cała oferta Centrum jest realizowana bezpłatnie.

Grafika przedstawia plakat z informacją o rozpoczęciu integracyjnego centrum ICR

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-11-08
Data aktualizacji: 2021-11-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź