Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami w dotarciu na groby bliskich

Miasto kontynuuje usługę transportową MELEKS 80+ dla seniorów oraz 65+ dla osób z niepełnosprawnością. Projekt ma na celu pomoc w dotarciu do grobów bliskich i będzie świadczona w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów

na pierwszym planie meleks na cmentarnej alejce w tle drzewa i groby
Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych przypominamy, że do bezpłatnych przejazdów uprawnieni są seniorzy w wieku powyżej 80 roku życia oraz osoby od 65 roku życia (rocznikowo) legitymujące się znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym. Osobie korzystającej z przejazdu może ewentualnie towarzyszyć jedna osoba.

Aby skorzystać z usługi należy ją zarezerwować minimum na trzy dni wcześniej, jednak nie wcześniej niż miesiąc przed jej wykonaniem. W tym celu należy zadzwonić na numer infolinii 12 413-33-33 czynnej codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Wykonawca usługi ma prawo poprosić o okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu uprawniającego do usługi i potwierdzającego tożsamość osoby zgłaszającej się do przejazdu.

Pomoc w dotarciu na groby bliskich to usługa miasta realizowana w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2021–2025 (PASIOS).

Więcej na stronie internetowej Kraków dla seniora

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-10-19
Data aktualizacji: 2021-10-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź