Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+

„Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+” - czeka na zainteresowanych. Jest to kolejny projekt w obszarze dedykowanym starszym i niepełnosprawnym mieszkańcom Krakowa.

grafika przedstawiająca dwie starsze osoby kobietę i mężczyznę, z dwoma opiekunkami. Kobieta siedzi na ławce na tle drzewa, mężczyzna stoi.
Fot. Kraków Bez Barier

Celem zadania publicznego jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej oraz osób z niepełnosprawnościami w wieku od 70 lat legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym poprzez zapewnienie im wsparcia asystentów, odwiedzających swoich podopiecznych w domach i towarzyszących im w wykonywaniu czynności dnia codziennego oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym, także w sytuacjach, wymagających przemieszczania się poza miejsce zamieszkania na terenie Miasta Krakowa. 

Uczestnicy projektu otrzymują możliwość korzystania z bezpłatnych usług asystenckich, realizowanych przez 7 dni w tygodniu w godz. 7-22 (w uzasadnionych przypadkach godziny usług mogą być zmienione). Limit wizyt u jednego beneficjenta to 50 godzin w kwartale.

Więcej informacji o projekcie oraz szczegółowe informacje o rekrutacji na stronie Kraków dla seniora.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-10-19
Data aktualizacji: 2021-10-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź