Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenie o naborze do Programu OPIEKA WYTCHNIENIOWA - edycja 2022

 Rozpoczął się nabór wniosków gmin i powiatów w ramach resortowego programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022, finansowanego z Funduszu Solidarnościowego.

Fot. andryreis / freeimages.com

Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne, którzy wymagają czasowego odciążenia w sprawowaniu opieki nad osobą zależną.

 Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania w/w członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną, sprawując nad nią całodobową opiekę.

Gmina Miejska Kraków śladem poprzednich edycji zamierza wnioskować o środki na realizację opieki dziennej oraz całodobowej dla pełnoletnich osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych pod linkiem www.niepelnosprawni.gov.pl

logo Ministerstwa Pracy i Polityki SpołecznejFlaga Polski i Godło

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-10-15
Data aktualizacji: 2021-10-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź