Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc finansowa dla studentów z niepełnosprawnościami

Jeszcze do 10 października trwa nabór wniosków na dofinansowanie kosztów nauki na poziomie wyższym dla osób z niepełnosprawnościami.

Fot. Pixabay

Wsparcie jest możliwe dzięki realizacji programu „Aktywny samorząd”– pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Jest on adresowany do osób mieszkających w Krakowie, ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę:

  • w szkole policealnej
  • w szkole wyższej: studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie (trzeciego stopnia) prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem internetu), szkoła doktorska
  • osobom mającym otwarty przewód doktorski poza studiami doktoranckimi przysługuje wyłącznie dodatek na opłatę za przeprowadzenie przewodu doktorskiego.

Wnioski składa się drogą elektroniczną za pośrednictwem przygotowanej przez PFRON platformy internetowej – Systemu Obsługi Wsparcia.

Tworząc nowy wniosek w systemie, należy wybrać województwo małopolskie oraz powiat: Kraków – miasto na prawach powiatu.

W celu złożenia wniosku należy posiadać profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Pilotażowy program „Aktywny samorząd” finansowany jest ze środków PFRON.

Zasady dofinansowania określone są w Biuletynie Informacji Publicznej.

Informacji o programie udzielają pracownicy Działu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerami telefonów: 12 616 54 03, 12 616 54 05, 12 616 54 09 i 660 660 838 a także mailowo: dr@mops.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-10-07
Data aktualizacji: 2021-10-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź