Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

HUMAN WEEK- Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego

W dniach od 4-8 października odbywa się III edycja Human Week. Tematem przewodnim wydarzenia będą "Przełomy i kryzysy-od narodzenia do starości".

plakat promujący Human Week
Fot. materiały prasowe

W trakcie tego tygodnia planowane są spotkania, wykłady oraz prelekcje na żywo. Wśród prelegentów pojawią się znane osobowości ze świata psychiatrii jak prof. Bogdan de Barbaro, który poruszy zagadnienia wieku senioralnego, czy dr hab. Maciej Pilecki, który opowie o tym jak wychować geniusza, a także jak być szczęśliwym rodzicem szczęśliwego nastolatka.

To wydarzenie jest odpowiedzią na pandemiczną rzeczywistość, która naruszyła naszą równowagę psychiczną i sprawiła, że wielu z nas codziennie doświadczało nie tylko lęku czy bezradności, ale także samotności. Doceniliśmy jak ważna jest akceptacja, zrozumienie oraz wspierająca obecność innych – uważa Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa - współorganizator tego wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia są Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Urzędem Miasta Krakowa.

Jednym z dodatkowych wydarzeń towarzyszących będzie także mecz towarzyski, który zostanie rozegrany w Hali Cracovii przy al. Focha 40. 6 października o godzinie 13.00. Naprzeciwko siebie stanie drużyna psychiatrów, a po drugiej współorganizatorów.

Wykłady odbędą się stacjonarnie w auli w Collegium Nowodworskiego przy ul. św. Anny 12 z zachowaniem środków epidemiologicznych. Wstęp jest wolny.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.humanweek.pl

Planowana jest również transmisja wykładów w sieci na facebooku Human Week

Zapraszamy do obejrzenia filmu poniżej, promującego Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-10-05
Data aktualizacji: 2021-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź