Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zwycięstwo zawodników Klubu Sportowego Bronowianka na Paraopimpiadzie w Tokio

Karolina Pęk - tenisistka stołowa Bronowianki Kraków wróciła z Igrzysk Paraolimpijskich z dwoma medalami, złoto zdobyła w drużynie z Natalią Partyką a brązowy medal w singlu. Maksym Chudzicki również tenisista stołowy Bronowianki Kraków zdobył brązowy medal. 

Prezydent Miasta Krakowa wręczający Karolinie Pęk stypendium Ambasadora krakowskiego sportu
Fot. Zdjęcie wykonane podczas spotkania z Prezydentem Miasta Krakowa w 2018 roku.

Karolina Pęk urodziła się z okołoporodowym porażeniem splotu barkowego prawej ręki. Niepełnosprawność nie jest dla niej przeszkodą w osiąganiu sukcesów w tenisie stołowym, na szczeblu krajowym i międzynarodowym. 

W 2019r. Karolina otrzymała 2 miejsce w tenisie stołowym w konkurencji indywidualnej na Mistrzostwach Europy w Szwecji oraz 2 miejsce w 2020r. na Mistrzostwach Polski w Białymstoku. Jest trzykrotną paraolimpijką, w 2012 roku w Londynie zdobyła brąz w rozgrywkach drużynowych, w 2016 roku w Rio de Janeiro zdobyła złoto w drużynie i brąz w singlu. Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio są już trzecimi w jej karierze, z których wraca z medalami. Karolina jest Ambasadorką Krakowskiego Sportu, projekt dedykowany jest wybitnym sportowcom, którzy swoją działalnością promują Kraków. 

Występ Maksyma Chudzickiego na Igrzyskach był jego debiutem, ten utalentowany zawodnik pochwalić się może wieloma sukcesami a teraz również brązowym medalem na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.  

Dziękujemy Karolinie i Maksymowi za tak wspaniałą reprezentację Polski i Krakowa na Igrzyskach, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-09-06
Data aktualizacji: 2021-09-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat