Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uszanowanko- Festiwal Równości Artystycznej

Uszanowanko, to pierwsza edycja festiwalu, który odbędzie się 4 września 2021 r. w Krakowie. Festiwal tworzony jest dla artystów, artystek i odbiorców z niepełnosprawnościami oraz osób pełnosprawnych.

Plakat promujący festiwal Uszanowanko- czarny pies z balonów
Fot. PFRON

"Celem naszego działania jest sprawienie, aby przestrzeń klubowa dostępna była dla każdego – mówi Martyna Masztalerz, pomysłodawczyni projektu. – Część artystów zaproszonych na festiwal jest, przez własną branżę spychana, na margines, choć są znakomici, a ich twórczość zbiera doskonałe recenzje. Z kolei potencjalni klubowicze z niepełnosprawnościami, w ogromnej większości, w piątkowe i sobotnie wieczory wybierają pozostanie w domu. Chcemy, żeby osoby te mogły wyjść do klubu. A jeśli są artystami/artystkami, żeby mogły w tym klubie występować – dodaje"

PROGRAM FESTIWALU:

Pałac Krzysztofory (warsztaty, dyskusja) | 4 września

14:00 – Tomasz Koźmiński zawiąże chętnym oczy i wytłumaczy, jak to jest żyć bez wzroku.

15:00 – warsztaty z polskiego języka migowego poprowadzi Marzena Kasperska, tłumaczka, członkini Zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

16:00 – Bartek Krawczyk pokaże chętnym świat z perspektywy wózka (raz widzieliśmy, jak driftował w zimie; podobno to dla niego łatwiejsze, niż wejście do klubu w weekend).

18:00 – Czy wszyscy mogą do klubu? –  dyskusja, której gośćmi będą osoby związane z krakowską branżą klubową, artyści i osoby z niepełnosprawnościami oraz mocna reprezentacja PFRON-u. Panel będzie tłumaczony na polski język migowy przez Marzenę Kasperską i Agnieszkę Madejczyk.

Klub Betel (koncert, DJ sety) | 4 września

20:00 – Zeu5 & Eta Hox – DJ set.

21:00 – Zeu5 – DJ set.

22:00 – Bolanowski, Krime, Dowgiałło – koncert.

23:00 – Edee Dee & Mono – DJ set.

Wstęp wolny!

Kontakt z organizatorem:

uszanowankofest@gmail.com

tel. 500 136 582

Patronem wydarzenia jest między innymi PFRON i to na jego stronie internetowej znajdą Państwo szczegółowe informacje wraz z linkami do strony Facebookowej wydarzenia.

Link do strony PFRON

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-09-03
Data aktualizacji: 2021-09-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat