Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Place zabaw bez barier - badanie opinii mieszkańców

Place zabaw są miejscem spotkań, przygód oraz dziecięcej radości! Jednak nie dla wszystkich są one w pełni dostępne. Dzieci z niepełnosprawnościami lub ze spektrum autyzmu często napotykają bariery w dostępie do tych miejsc. Podejmując kwestię projektowania integracyjnych placów zabaw, przeprowadzane jest badanie opinii mieszkańców. Drugie spotkanie online odbędzie się 28 czerwca.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Brakuje sprzętów i zabawek, z których może skorzystać każde dziecko, ścieżki bywają niedostosowane a piasek nie pozwala na swobodne przemieszczanie się.

Tworząc miasto wrażliwe i przeznaczone dla wszystkich, Kraków rozpoczyna prace nad rekomendacjami w zakresie projektowania placów zabaw dostosowanych dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, rodziców, pedagogów/żki, projektantów/tki, przedstawicieli/lki organizacji pozarządowych do wspólnej rozmowy. Chcemy poznać opinię osób korzystających z krakowskich ogródków jordanowskich i podobnych przestrzeni. Priorytetem jest to, by miały charakter integracyjny. Pojawiają się głosy, że rodzice dzieci z niepełnosprawnościami omijają place zabaw, bo nie ma tam odpowiedniej oferty, chcemy temu przeciwdziałać i tworzyć miejsca, które uwzględniają oczekiwania wszystkich użytkowników i użytkowniczek.

Wypracowane podczas spotkań rekomendacje będą kluczowe dla Zarządu Zieleni Miejskiej przy wszystkich przyszłych remontach, rewitalizacjach i inwestycjach.

W ramach badania opinii mieszkańców planowane są spotkania online na platformie Microsoft Teams oraz wizja lokalna na wybranych placach zabaw. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Drugie spotkanie online odbędzie się 28 czerwca o godz. 16.30–17.30

Kliknij, aby dołączyć do spotkania.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-06-23
Data aktualizacji: 2021-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat