Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Place zabaw bez barier! Badania opinii mieszkańców w zakresie projektowania integracyjnych placów zabaw

14 czerwca o godz. 17.00 - 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie online na platformie Microsoft Teams oraz wizja lokalna na wybranych placach zabaw w ramach badania opinii mieszkańców w zakresie projektowania integracyjnych placów zabaw.

Fot. Kraków Bez Barier
Kraków Bez Barier

Przestrzeń zabawy, miejsce spotkania i przygody, place zabaw to zakątki radości, gdzie dzieci mogą dać się ponieść wyobraźni i puścić wodze fantazji. Jednak nie dla wszystkich jest to możliwe w pełni, dzieci z niepełnosprawnościami lub ze spektrum autyzmu często napotykają bariery w dostępie do placów zabaw. Ścieżki bywają niedostosowane, piasek nie pozwala na swobodne przemieszczanie się, brakuje sprzętów i zabawek, z których może skorzystać naprawdę każde dziecko.

Tworzymy miasto wrażliwe i inkluzywne, dlatego też Kraków rozpoczyna właśnie pracę nad rekomendacjami w zakresie projektowania placów zabaw dostosowanych dla dzieci z niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, rodziców, pedagogów/żki, projektantów/tki, przedstawicieli/lki organizacji pozarządowych do wspólnej rozmowy. Chcemy poznać opinię osób korzystających z krakowskich ogródków jordanowskich i podobnych przestrzeni,  priorytetem jest to, by miały charakter integracyjny. Pojawiają się głosy, że rodzice dzieci z niepełnosprawnościami omijają place zabaw, bo nie ma tam odpowiedniej oferty, chcemy temu przeciwdziałać i tworzyć miejsca, które  uwzględniają oczekiwania wszystkich użytkowników i użytkowniczek.

Wypracowane podczas spotkań rekomendacje będą kluczowe dla Zarządu Zieleni miejskiej przy wszystkich przyszłych remontach, rewitalizacjach i inwestycjach.

Pierwsze spotkanie online odbędzie się 14 czerwca o godz. 17.00 - 19.00

LINK: Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Spotkania będą tłumaczone na  język migowy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-06-14
Data aktualizacji: 2021-06-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat