Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XXII edycja Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ

W dniach 14-20 czerwca odbędą się XXII obchody Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami "Kocham Kraków z Wzajemnością". W ramach Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami organizacje pozarządowe przygotowały blisko dziewięćdziesiąt wydarzeń, które czekać będą na mieszkańców Krakowa oraz całej Małopolski!. Pikniki, warsztaty, wydarzenia artystyczne i sportowe, wyjazdy integracyjne oraz wiele innych.

Fot. materiały prasowe

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami "Kocham Kraków z Wzajemnością"- Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami jest corocznym przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym, organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Celem wydarzenia jest zwiększenie uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami w naszym otoczeniu.

"Kocham Kraków z Wzajemnością" to animacja czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań, pasji, przeciwdziałanie izolacji i samotności osób niepełnosprawnych poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie różnych form aktywności oraz integracja pełno i niepełnosprawnych mieszkańców Krakowa i całego regionu. W ciągu tych kilku dni osoby niepełnosprawne prezentują swoje talenty artystyczne, spełniają marzenia, których bez tego rodzaju wsparcia nie byliby wstanie zrealizować. Wydarzenie rokrocznie przyciąga tysiące widzów.

Ze względu na pandemię nie będzie możliwości zorganizowania wielkiej imprezy inauguracyjnej na płycie Rynku Głównego jednak program obchodów XXII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami przewiduje mnóstwo atrakcji.

W ramach tegorocznego święta osoby z niepełnosprawnościami będą mogły wziąć udział w wielu wydarzeniach odbywających się w różnych częściach miasta. W ofercie znajduje się mecz pokazowy reprezentacji Polski w Goalballu, dzień otwarty Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych przy al. Focha 40, warsztaty piłki ręcznej dla osób niewidomych, rejsy statkiem po Wiśle, szkolenia z zakresu boksu dla niepełnosprawnych,  wizyta w krakowskim ZOO, nordic walking dla osób niepełnosprawnych, spotkania w artystycznym  świecie głuchych, gra miejska „dostępny Kraków” oraz wiele innych atrakcji na terenie miasta oraz wyjazdów integracyjnych. Wydarzenia mają charakter otwarty, a szczegółowych ich harmonogram oraz wykaz organizatorów znajduje się w załączonym Programie.

Biorąc pod uwagę niezwykle dużą aktywność oraz zaangażowanie krakowskich organizacji pozarządowych w realizację wydarzenia należy podkreślić, iż zaplanowane wydarzenia wykraczają poza ramy tygodnia i z wielu wydarzeń można skorzystać przez cały czerwiec.

PDFPROGRAM XXII TYGODNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ"

DOCPROGRAM WYDARZEŃ REALIZOWANYCH PRZEZ URZAD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach oraz śledzenia naszej strony internetowej oraz facebooka Krakowski Generator Społeczny i facebooka Kocham Kraków z Wzajemnością gdzie umieszczane będą informacje i relacje z poszczególnych wydarzeń w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-06-10
Data aktualizacji: 2021-06-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź