Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Program Opieka wytchnieniowa- edycja 2021

Gmina Miejska Kraków po raz drugi przystąpiła do resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa"-edycja 2021, finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Fot. andryreis / freeimages.com

Program "Opieka wytchnieniowa" kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniami równoważnymi.

Celem Programu jest odciążenie rodziców i opiekunów w codziennej opiece nad osobą niepełnosprawną oraz podniesienie ich umiejętności i wiedzy w tym zakresie.

Dzięki takiemu wsparciu osoby na co dzień zaangażowane w sprawowanie opieki dysponować będą czasem dla siebie, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw.

Mając na uwadze fakt, iż w czasie pandemii COVID-19 opiekunowie szczególnie potrzebują chwili wytchnienia od codziennej opieki nad podopiecznymi, Gmina Miejska Kraków wnioskowała o środki na realizację Programu dla znacznie większej niż w ubiegłym roku liczby osób.

Usługi opieki wytchnieniowej w formie pobytu całodobowego realizowane będą w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej.

Planowana jest organizacja turnusów opieki wytchnieniowej dla 105 osób, spełniających warunki uczestnictwa w Programie.

Niebawem ogłoszony zostanie nabór uczestników do organizowanych w ramach Programu 14 dniowych turnusów.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie oraz zapoznanie się ze szczegółami Programu.PDF

Więcej o Programie na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-04-21
Data aktualizacji: 2021-04-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź