Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

FILANTROP KRAKOWA 2020

Do 31 marca trwa nabór zgłoszeń kandydatów do prestiżowego tytułu FILANTROP KRAKOWA. Tytuł ten przyzwany jest od 21 lat przez Prezydenta Miasta Krakowa instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom szczególnie zaangażowanym w  bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkankom i mieszkańcom Krakowa.

Fot. UMK
UMK

Celem konkursu jest wspieranie działalności oraz inicjatyw o znaczeniu charytatywnym i promowanie lokalnej filantropii, a także zachęcanie przedsiębiorców prywatnych do sponsorowania cennych działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty, a przede wszystkim wyłonienie filantropów działających wyłącznie z „potrzeby serca”.

Kandydatki i kandydatów do tytułu mogą zgłaszać wszyscy, którzy uznają, że ich kandydatura zasługuje na tak zaszczytny tytuł (zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem/kandydatką).

Szukamy osób, firm, instytucji, które w tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich okresie podzieliły się swoją dobrocią i życzliwością z potrzebującymi. Mimo, że pandemia poddała nas wszystkich ciężkiej próbie, wśród nas z pewnością znajdą się osoby, które w roku 2020 bezinteresownie i nie zważając na przeciwności i niebezpieczeństwa, narażając własne zdrowie i życie pomagały krakowskiej społeczności.

Z pewnością wszyscy zgadzamy się, że tak bezgraniczna pomoc wymaga uznania i wyróżnienia.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wskazanie tych wyjątkowych osób, firm, instytucji, organizacji pozarządowych, aby wyrazić im wdzięczność, przyznając im tytuł Filantropa Krakowa A.D. 2020.

Zgłoszeń można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do poprania tutaj) PDF DOCoraz:

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, Referat ds. Wielokulturowości i Projektów Społecznych – ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem konkurs „Filantrop Krakowa A.D. 2020”.

 

Tytuł FILANTROPA KRAKOWA przyznaje Prezydent Miasta Krakowa na wniosek Bractwa Filantropii, corocznie za poprzedni rok kalendarzowy.

Bractwo Filantropii powoływane jest corocznie przez Prezydenta Miasta Krakowa , w jego skład wchodzą mi.in laureaci tytułu Filantrop Krakowa z poprzednich edycji.

Zarządzeniem Nr 537/2021 z dnia 5 marca 2021 r. Prezydent Miasta Krakowa powołał Bractwo Filantropii opiniujące kandydatury do tytułu „Filantrop Krakowa A.D. 2020”.

Regulamin konkursu dostępny: Nr LXXXI/1966/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 30 sierpnia 2017 r.

Od 2018 r. zwiększono ilość przyznawanych tytułów (przyznawano trzy tytułu), aktualnie można ich łącznie przyznać pięć w kategoriach:

  • za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom,
  • za najciekawszą formę i efektywność filantropii.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są pod nr telefonu: 12 616 78 04 oraz na www.filantrop.krakow.pl

Zapraszamy również do zapoznania się z sylwetkami wszystkich dotychczasowych Filantropów Krakowa.

Prosimy rozpowszechnienie informacji o konkursie.

Zapraszamy do udziału w XXI-ej edycji  konkursu.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ PONIŻEJ FILMIKU PROMUJĄCEGO KONKURS

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-03-23
Data aktualizacji: 2021-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat