Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

XX Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

W dniach 22 do 28 lutego odbywa się kampania społeczna w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy. Kampania poświęcona jest upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu oraz możliwościach godnego i dłuższego życia z tą chorobą. Realizatorem projektu jest Fundacja Matio.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

 „Chcę zdjąć maskę” to hasło kampanii zwracające uwagę na to, kto i dlaczego w trudnych czasach pandemii chce zdjąć maskę. Przyzwyczailiśmy się już do widoku ludzi w maskach na ulicy oraz w innych miejscach publicznych, ale mało kto wie, że są osoby, które z maską nie rozstają się przez całe życie. Towarzyszy im od urodzenia do samej śmierci – są to chorzy na mukowiscydozę.

Marzeniem chorych na mukowiscydozę jest zdjąć maskę, znaczyłoby to, że uwolnili się od choroby. Niestety, nie mają takiej możliwości.  W trakcie kampanii organizatorzy będą zwracać uwagę na problemy, których rozwiązanie pozwoliłoby chorym pomóc w zmaganiu się z ich chorobą.

Program XX Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy oraz dodatkowe informacje dostępne są do pobrania w wersji PDF PDF

W ramach kampanii uruchomiono licytacje internetowe, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie chorych na mukowiscydozę. Link do licytacji znajduje się TUTAJ

Kampanię można również wesprzeć finansowo za pośrednictwem platformy Zrzutka.pl.

 

Mukowiscydoza

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-02-23
Data aktualizacji: 2021-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat