Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Więcej udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami

W pięciu lokalizacjach na terenie miasta zamontowane zostały łóżka służące do przewijania osób z niepełnosprawnościami. Udogodnienia powstały dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Mali Siłacze, Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Specjalne łóżka pojawiły się w obiektach będących w zarządzie ZIS: Stadion Miejskim im. Henryka Reymana (ul. Reymonta 20), Kärcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych (al. Focha 40), Centrum Rozwoju Com-Com Zone Prokocim (ul. Kurczaba 29) oraz w dwóch budynkach nadzorowanych przez KBF (przy ul. Powiśle 11 oraz na os. Zgody 7).

Inicjatywę montażu łóżek dla poprawy komfortu osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów zapoczątkowała Fundacja Mali Siłacze przedstawiając trudności, z jakimi codziennie mierzą się opiekunowie tych osób. W grudniu 2020 r. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK zakupił łóżka i we współpracy z fundacją oraz jednostkami miejskimi wybrał lokalizacje na terenie Krakowa, w których zostały one zamontowane.

Aby zapewniać realne wsparcie dla mieszkańców z różnych stron Krakowa, do montażu łóżek wybrano budynki znajdujące się w różnych częściach miasta.

ZIS realizując inwestycje sportowe dla mieszkańców dba o to, aby były to obiekty przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budowa basenów, hali sportowych, boisk realizowana jest zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania z zastosowaniem racjonalnych usprawnień poprawiających komfort korzystania z obiektów osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-02-19
Data aktualizacji: 2021-02-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat