Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Droga do samodzielności - projekt aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami

Projekt "Droga do samodzielności" realizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Koło" w Wolbromiu w Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach. Założeniem projektu jest profesjonalne i nowoczesne wsparcie na rzecz osób powyżej 18 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Fot. Kraków Bez Barier
Kraków Bez Barier

Priorytetem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych ubóstwem czy wykluczeniem społecznym ze względu na niepełnosprawność.

Udział w projekcie mogą wziąć osoby zamieszkujące na terenie powiatu olkuskiego, miechowskiego, chrzanowskiego oraz krakowskiego.

Uczestnikom projektu zapewniona zostanie indywidualna diagnoza potrzeb, wsparcie psychologiczne, pomoc doradcy zawodowego, pośrednika pracy oraz trenera zatrudnienia wspieranego.

Oferowana jest również pomoc prawna oraz porady dietetyka. Dodatkowo w ramach projektu istnieje perspektywa odbycia kursów i szkoleń, a także możliwość zamieszkania w pełni wyposażonych mieszkaniach wspomaganych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, natomiast dla uczestników kursów i staży zawodowych zapewniane są stypendia.

Instrumenty wsparcia będą dopasowane indywidualnie do potrzeb uczestników.

Informacje o projekcie:

Marta Piwowar

tel. 503-509-584

m.piwowar@psoni-wolbrom.pl
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-01-27
Data aktualizacji: 2021-01-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat