Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wigilia dla niepełnosprawnych mieszkańców Krakowa

Każdego roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia miasto organizowało tradycyjne spotkanie wigilijne osób z niepełnosprawnościami z Prezydentem Krakowa. Z uwagi na pandemię tegoroczne spotkanie zastąpione zostanie przekazaniem świątecznych posiłków, które w Wigilię trafią do około 800 osób.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Mając na uwadze trudną sytuację zdrowotną i nierzadko finansową, w jakiej z powodu pandemii koronawirusa znalazło się wielu mieszkańców Krakowa, w tym także osób z niepełnosprawnościami, w tym roku zamiast wigilijnego spotkania prezydenta Krakowa ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami zorganizujemy przekazanie posiłków wigilijnych. Trafią one do około 800 mieszkańców z niepełnosprawnościami – mówi Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Świąteczne posiłki trafią do podopiecznych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami na terenie miasta Krakowa. W dzień wigilii przekazywane będą osobom wskazanym przez organizacje w kilku punktach miasta, w siedzibach organizacji oraz dostarczane do miejsc zamieszkania osób, które mają problemy z poruszaniem się.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2020-12-23
Data aktualizacji: 2020-12-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat