Doradcy pomagają załatwić urzędowe sprawy

Miejskie Centrum Informacji Społecznej to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Krakowa może zwrócić się o pomoc, zapytać, poradzić się i otrzymać szczegółową odpowiedź.

Doradcy pomagają załatwić urzędowe sprawy
Fot. Kraków Bez Barier

Zakres działań

Miejskie Centrum Informacji Społecznej (MCIS) to miejsce, w którym mieszkańcy Krakowa mogą uzyskać wszelkie niezbędne informacje w zakresie funkcjonowania Urzędu Miasta Krakowa oraz działań, jakie miasto podejmuje na rzecz mieszkańców.

"Pomoc to nie tylko doradztwo – pracownicy MCIS mogą służyć wsparciem przy wypełnieniu formularzy, sprawdzeniu dokumentów i doprowadzeniu danej sprawy do szczęśliwego  finału." – podkreśla Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, który koordynuje funkcjonowanie Miejskiego Centrum Informacji Społecznej.

Centrum ma w planach także organizację warsztatów i spotkań, których celem będzie upowszechnienie wiedzy na temat możliwości, jakie Kraków gwarantuje swoim mieszkańcom oraz budowanie dobrych relacji na linii mieszkaniec-urząd.

Kim jesteśmy

Doradcy MCIS to specjaliści w zakresie polityki społecznej, w tym pomocy społecznej, którzy pomagają nawigować po mapie miejskich instytucji i udzielają szczegółowych porad na temat wszystkich realizowanych programów, uprawnień, procedur, świadczeń finansowych i pozafinansowych.

Pracownicy MCIS udzielają pomocy nieodpłatnie i z zachowaniem zasady poufności.

Dla kogo

Działania MCIS są w kierowane do wszystkich krakowian, a zwłaszcza do osób z niepełnosprawnościami, seniorów, rodzin wielodzietnych czy młodych rodziców.

MCIS ma również za zadanie pomagać stowarzyszeniom, fundacjom oraz lokalnym działaczom i osobom, które chcą się zaangażować, mają pomysł na inicjatywę lokalną lub chcą powalczyć o swoje projekty w Budżecie Obywatelskim.

Gdzie

MCIS mieści się w Krakowie przy ul. Daszyńskiego 22, jest czynne pięć dni w tygodniu, osiem godzin dziennie, a także w jedną sobotę w miesiącu.

Aby zwiększyć dostępność projektu dla mieszkańców, Centrum będzie obecne również w dużych galeriach handlowych, gdzie znajdują się punkty obsługi mieszkańców prowadzone przez Urząd Miasta Krakowa.

Kontakt

Na czas epidemii COVID-19 Miejskie Centrum Informacji Społecznej uruchomiło specjalną infolinię dla osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów, którzy potrzebują teraz dodatkowego wsparcia.

Infolinia dostępna jest pod nr tel.: 731 349 699 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00

 

Z pracownikami MCIS można kontaktować się także mailowo, pisząc na adres mcis@fundacjamanufakturaemocji.pl

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Sikierska-Lohner
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także