Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Starzy, młodzi i jazz

Tegoroczna 20. odsłona Międzynarodowego Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli jazz w Krakowie" rozpoczęła się w środę (9 kwietnia) i potrwa do 30 kwietnia (środa). Wśród gwiazd uświetniających jubileuszową edycję znajdą się między innymi: Cassandra Wilson, Hiromi, Adam Bałdych & Yaron Herman, Medeski, Martin & Wood oraz Dominik Wania.

„Starzy i Młodzi, czyli jazz w Krakowie" to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na jazzowej mapie Polski. Stwarza niepowtarzalną okazję spotkania się na scenie różnych pokoleń muzyków polskich jak i zagranicznych. Tegoroczne wydanie swoim patronatem objęło UNESCO, w związku z ogłoszeniem dnia 30 kwietnia Międzynarodowym Dniem Jazzu. Tego dnia (30 kwietnia, piątek) odbędą się warsztaty, koncert, happeningi muzyczne i transmisja z obchodów Dnia Jazzu, które w tym roku będą miały miejsce w japońskiej Osace.

Podczas środowego (9 kwietnia) inaugurującego Festiwal koncertu w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, wystąpiła Hiromi, japońska pianistka i kompozytorka, która w niebanalny sposób łączy z jazzem różne style muzyczne.

Prócz Hiromi po raz pierwszy w Krakowie zagości także Cassandra Wilson, wybitna wokalista jazzowa (jej koncert odbędzie się 13 kwietnia w kinie Kijów.Centrum). Podczas Festiwalu przed miłośnikami jazzu zaprezentują się także młodzi artyści: duet Adam Bałdych (skrzypce) i Yaron Herman (fortepian) oraz  pianista Dominik Wania.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: www.jazz.krakow.pl/festiwal.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-04-09
Data aktualizacji: 2014-04-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź