Komunikat archiwalny

Cztery łapy, sto smutków

Jeśli  w twoim domu  i w sercu znajdzie się trochę miejsca - przygarnij bezdomnego czworonoga! W krakowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt kilkaset czworonogów czeka na odmianę losu.  Liczymy na to, że w tym tygodniu znajdzie się dobry dom dla Rózi – pięknie umaszczonej, domowej kotki oraz Oliviera – bardzo uczuciowego, radosnego psa.

Cztery łapy, sto smutków
Fot. www.krakow.pl

Rózia to śliczna kotka o maści tricolor. Ma 7 lat i jest wysterylizowana. Trafiła do schroniska we wrześniu tego roku. Została oddana z drugim kotkiem (Stefanem) z powodu alergii dziecka. Rózia bardzo potrzebuje nowego domu, gdyż kompletnie nie umie się przystosować do schroniskowych warunków. Najlepiej, gdyby poszłaby do domu ze swoim współtowarzyszem.

Oliver to młodziutki, żywiołowy i wesoły piesek. Uwielbia pieszczoty, zabawę, bieganie na spacerach. Jest bardzo uczuciowy, niezmiernie oddany, na co dzień potrzebuje towarzystwa człowieka, dlatego schronisko nie jest dla niego dobrym miejscem. Piesek świetnie nadaje się do mieszkania, ale nowy właściciel będzie musiał mu zapewnić odpowiednią dawkę spacerów i zabawy.

Osoby, które chciałyby przygarnąć czworonoga prosimy o kontakt z Krakowskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Rybna 3, tel. 429-74-72. Nowi opiekunowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad trenera.

Schronisko można także wesprzeć przywożąc: koce, kołdry, dywany, słomę do bud na zimę, karmę dla psów i kotów w puszkach, karmę specjalistyczne dla seniorów (ryż z jagnięciną, ryż z indykiem), karmę dla psów chorych na nerki, karmę dla szczeniąt (sucha i mokra), podkłady higieniczne,  zabawki interaktywne dla kociąt i szczeniąt, zabawki typu „kong” dla psów, klikery do tresury, dyski (do szkolenia i tresury), haltery (kantarki).

Zwierzęta przyjmowane są przez całą dobę, a wydawane nowym opiekunom w godzinach 10.00 - 14.00 i 15.00 - 17.00 przez wszystkie dni tygodnia (również w niedziele i święta). Więcej informacji oraz zdjęcia psów i kotów czekających na nowy dom dostępne są pod adresem www.schronisko.krakow.pl.

Przypomnijmy, że w  ramach akcji „Podaj łapę” prowadzonej od roku w portalu www.krakow.pl szukamy domów dla czworonogów z krakowskiego schroniska. Co czwartek prezentujemy jednego psa  i kota czekającego na nowego właściciela.  Dzięki akcji kilkadziesiąt czworonogów  znalazło dom. (KS)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także