Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

ICE Kraków na Architecture Week

Powstające w Krakowie Centrum Kongresowe ICE prezentuje się na prestiżowym, międzynarodowym festiwalu Architecture Week 2011 w Pradze. ICE jest centralnym elementem prezentacji Krakowa, którą do stolicy Czech zabrali członkowie krakowskiego oddziału Stowarzyszenie Architektów Polskich, przybliżającej najciekawsze, najbardziej oryginalne i nagrodzone w prestiżowych konkursach realizacje w mieście.

Festiwal - który wpisał się już na stałe do europejskiego kalendarza wydarzeń architektonicznych – rozpoczął się w poniedziałek (10 października) w stolicy Czech i potrwa dwa tygodnie. W programie: dziesiątki wykładów a także: spotkania, konferencje, pokazy filmowe i wystawy.

Przypomnijmy, że Centrum Kongresowe ICE zostanie oddane do użytku w pierwszym kwartale 2015 roku. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 37 tys. m kw. w tym: sala audytoryjna na ponad dwa tysiące miejsc w układzie konferencyjnym, sala duża na 600 miejsc na widowni, sala kameralna/wielofunkcyjna na 300 miejsc, zespół sal konferencyjnych o powierzchni ok. 500 m kw, sala wielofunkcyjna – wystawowa o powierzchni ok. 400 m², parking na ok. 350 samochodów osobowych

w kondygnacjach podziemnych, zespół pomieszczeń związanych z foyer - szatnie zaplecze magazynowo-techniczne i sanitarne, zaplecze gastronomiczne i komercyjne.

Centrum jest intensywnie promowane m.in. na wiodących targach turystyki biznesowej w Europie np. w Londynie, Brukseli, Frankfurcie, Barcelonie oraz podczas prezentacji zagranicznych w tym roku np. w Paryżu. Z kontaktów z branżą i rozmów podczas targów branżowych wynika, że obiekt będzie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W tej chwili prowadzone są zaawansowane rozmowy z trzema dużymi kontrahentami (spotkania stowarzyszeń powyżej 1000 osób) na rok 2015.

Więcej o Architecture Week: www.architectureweek.cz. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat