Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stypendia dla zdolnych studentów

Szczególnie uzdolnieni studenci oraz doktoranci krakowskich uczelni wyższych i innych jednostek naukowo – badawczych mogą starać się o Stypendium Naukowe Stołecznego Królewskiego Miasta. Wnioski można składać do końca października.

Kandydatów mogą zgłaszać rektorzy oraz prorektorzy szkół wyższych, Prezydent Miasta Krakowa, Komisja Rady Miasta właściwa do spraw edukacji, organizacje studenckie i doktoranckie oraz sami studenci.

We wniosku należy podać m.in. informacje o przebiegu studiów, o pracach studenta/doktoranta (referaty, działalność na rzecz Krakowa), informacje o udokumentowanych osiągnięciach. Jednym z kryterium, które należy spełnić by ubiegać się o stypendium jest prowadzenie – w ostatnich dwóch latach -  działalności naukowej lub artystycznej, która może przyczynić się do rozwoju Krakowa lub wnieść znaczący wkład w rozwój nauki, zgodnej ze Strategią Rozwoju Krakowa.

Wniosek jaki należy wypełnić i złożyć na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Krakowa dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa (www.bip.krakow.pl). Pod tym adresem dostępna jest również pełna treść uchwały Rady Miasta Krakowa oraz regulamin przyznawania stypendiów. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12-616-52-96.

Dodajmy, że w poprzedniej edycji stypendia otrzymało 37 studentów.(KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-10-09
Data aktualizacji: 2011-10-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź