Komunikat archiwalny

Z myślą o studentach I roku

Urząd Miasta Krakowa we współpracy ze studentami Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotował poradnik dla studentów pierwszego roku pn.: ”Kraków poza indeksem”. W pierwszych dniach października poradnik otrzyma grupa 2000 studentów krakowskich uczelni.

Z myślą o studentach I roku
Fot. www.krakow.pl

Publikację na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa przygotowano we współpracy ze studentami Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydawnictwo ma charakter pilotażowy i ukazuje się po raz pierwszy. Poradnik został przygotowany z myślą o studentach pochodzących spoza Krakowa, a rozpoczynających studia w naszym mieście. Inspiracją do stworzenia poradnika były liczne uwagi studentów starszych lat, którzy wspominają, że stawianie pierwszych kroków w naszym mieście jest wyzwaniem.

Poradnik zawiera m.in. informacje o komunikacji miejskiej, praktyczne porady pomocne podczas poszukiwania mieszkania czy pracy, korzystania ze służby zdrowia. Odbiorcy znajdą w nim również informacje o bibliotekach i księgarniach w Krakowie, a także uzyskają wiedzę o ofercie kulturalnej i społecznej przygotowanej przez instytucje studenckie w naszym mieście. Poradnik zamyka słowniczek zwierający pojęcia związane ze studiowaniem. (JD).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także