Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stwórzmy ranking 20-lecia dzielnic

Od 20 lat mamy w Krakowie osiemnaście dzielnic. Jakie wydarzenia miały największy wpływ na rozwój każdej  z 18 dzielnic w ciągu 20 lat ich istnienia? Gdzie rady dzielnic z wyjątkowym zaangażowaniem działały na rzecz mieszkańców, która dzielnica miała najlepszy pomysł na rozwój? Wybierzmy wspólnie trzy najważniejsze wydarzenia 20-lecia. Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie przez Kancelarię Rady Miasta Krakowa i „Dziennik Polski".

W tym roku przypada jubileusz 20-lecia dzielnic. Rada Miasta Krakowa wraz z „Dziennikiem Polskim” zapraszają krakowian do wybierania największych dokonań minionego 20-lecia w dzielnicach.

Najpierw o propozycje dzielnicowych hitów 20-lecia organizatorzy konkursu poprosili same rady dzielnic. Teraz kapituła konkursu, w składzie: Piotr Legutko  - redaktor naczelny „Dziennika Polskiego”, Małgorzata Mrowiec – dziennikarka, Małgorzata Jantos oraz Józef Pilch – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, wybierze 18 kandydatur, po jednej z każdej dzielnicy. Ich lista zostanie opublikowana w „Dzienniku Polskim” w najbliższy poniedziałek (26 września). Ponadto do 29 września (czwartek) organizatorzy czekają na propozycje czytelników – o nie wydłuży się lista kandydatur, na które będzie można głosować.

Od 30 września czytelnicy będą już mogli głosować na dokonania 20-lecia. Będzie można głosować internetowo (do 7 października) lub listownie (do 5 października, liczy się data stempla pocztowego). Laureatami konkursu zostaną osoby, które najciekawiej uzasadnią swój wybór.

Głosowanie pozwoli wyłonić trzy najważniejsze wydarzenia czy inwestycje 20-lecia. Wynik głosowania oraz listę laureatów poznamy na uroczystej sesji Rady Miasta 12 października.

Nagrodami dla zwycięzców konkursu są cenne vouchery do restauracji, ufundowane przez: Ancora, Bom Fogo w Holiday Inn Kraków City Center, Wentzl oraz Wesele.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-09-23
Data aktualizacji: 2011-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź