Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szlak tradycji drukarskich i wydawniczych

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem nowego, wirtualnego szlaku literackiego, który zabierze Was na wycieczkę tropem tradycji drukarskich i wydawniczych w Krakowie. Poznacie tajemnice drukarzy, dowiecie się gdzie drukowano cyrylicą, który z krakowskich drukarzy wydał pierwszy w Polsce mszał ilustrowany drzeworytami i kto zyskał złą sławę drukując Indeks ksiąg zakazanych. Zaglądniecie w miejsca gdzie swoje dzieła wydawał ksiądz Jakub Wujek.

Fot. readingmalopolska.pl
readingmalopolska.pl

Autorem szlaku tradycji drukarskich i wydawniczych jest Tadeusz Grajpel, heraldyk i sfragistyk, który bada pieczęci jako źródło historyczne. To specjalista zajmujący się dawną sztuką drukarską. Jest właścicielem pracowni rekonstrukcji starodruków i pieczęci, współpracuje również z Biblioteką Narodową, Muzeum Narodowym, Muzeum Pałac w Wilanowie i innymi muzeami krajowymi.

W przyszłym tygodniu zaprosimy Was na Szlak Peipera, a w kolejną, literacką podróż wyruszymy Szlakiem Drugiej Wojny Światowej. Każdy wirtualny szlak prowadzi w inne miejsca i porusza inną tematykę związaną z literaturą. Śledźcie portal Reading Małopolska! (www.readingmalopolska.pl).

Projekt Literacka Małopolska jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat