Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzielnice świętują

Konkurs fotograficzny „Moja dzielnica wczoraj i dziś", konkursy dla internautów  z nagrodami ufundowanymi przez krakowskie restauracje, konferencja „Dzielnice – nasze małe ojczyzny", uroczysta sesja Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa 12 października – to niektóre wydarzenia towarzyszące jubileuszowi 20-lecia powstania Dzielnic Miasta Krakowa.

W ramach dwudziestolecia powstania Dzielnic Miasta Krakowa zaplanowano szereg rozmaitych przedsięwzięć. Jednym z nich jest konkurs fotograficzny „Moja dzielnica wczoraj i dziś”. Zachęcamy mieszkańców Krakowa do udziału w zabawie! Konkurs to inicjatywa Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera oraz Przewodniczących Rad Dzielnic. Adresowany jest zarówno do dzieci i młodzieży jak i pełnoletnich mieszkańców naszego miasta. Zgłaszane fotografie muszą być związane z jedną z krakowskich dzielnic i przedstawiać charakterystyczne miejsce, - symbol „najmniejszej ojczyzny”.

Uczestnik konkursu może przekazać nie więcej niż dwa zdjęcia w formie cyfrowej wraz z opisanymi wydrukami lub odbitkami cyfrowymi każdej z fotografii w formacie A4. Plik cyfrowy powinien być w odpowiedniej rozdzielczości umożliwiającej jego późniejszy wydruk w formacie A4 lub większym. Każde zdjęcie w formie pliku cyfrowego z uwagi na jego wielkość powinno być przekazane do właściwej siedziby Rady Dzielnicy na odpowiednim nośniku umożliwiającym jego skopiowanie na dysk komputera w siedzibie Rady Dzielnicy.

Każda z konkursowych fotografii powinna być opatrzona: imieniem i nazwiskiem, wiekiem uczestnika, opisem przedmiotu zdjęcia, numerem dzielnicy (której zdjęcie dotyczy) oraz numerem telefonu kontaktowego i adresem e-mail. Młodzież szkolna dodatkowo w opisie do zdjęcia umieszcza nazwę szkoły i klasę, do której będzie uczęszczać w roku szkolnym 2011/2012.  Zgłoszenia można nadsyłać do 21 września 2011 r.

Trzy zwycięskie fotografie, jak też pozostałe prace zakwalifikowane do II etapu konkursu będzie można oglądać na wystawie fotograficznej pn. „Moja Dzielnica, wczoraj i dziś” w magistracie w październiku 2011 roku. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone w czasie uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa w październiku 2011 roku.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.bip.krakow.pl w module ‘Dzielnice’.

Uwaga!!! W październiku Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa ogłosi konkurs dla internautów na stronie z okazji obchodów 20. rocznicy powstania dzielnic Krakowa. Dla zwycięzców sponsorzy - trzy wspaniałe krakowskie restauracje -  Ancora, Wentzl i Wesele - ufundowały vouchery na degustację specjałów swoich kuchni.

Obchody 20.rocznicy powstania dzielnic Krakowa patronatem medialnym objęli:

Dziennik Polski
Radio Kraków
TVP Kraków

O szczegółach konkursu poinformujemy w najbliższym czasie. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-09-15
Data aktualizacji: 2011-09-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź